Źołnierze nowozelandzcy będą mogli nosić sztuczne rzęsy, malować usta i paznokcie

Aktualizacja: 2019-10-25 3:37 pm

Męski personel w Royal New Zealand Navy wkrótce będzie mógł nosić makijaż, sztuczne rzęsy i malować lakierem paznokcie – tak wynika z nowych wytycznych wprowadzających neutralność płciową.

Zmiany, które wejdą w życie w przyszłym miesiącu, mają doprowadzić do sytuacji, w której w nowozelandzkiej marynarce wojennej zniknie rozróżnienie między osobami płci męskiej i żeńskiej pod względem wyglądu.

Dowódca nowozelandzkiej marynarki wojennej kontradmirał David Proctor powiedział, że „od 1 listopada 2019 r. wytyczne dotyczące pielęgnacji i wyglądu personelu Royal New Zealand Navy zostaną zaktualizowane”.

„Te zmiany mają odzwierciedlać fakt, że Royal New Zealand Navy nie czyni rozróżnienia między personelem płci męskiej i żeńskiej ze względu na sposób pielęgnacji i wyglądu”.

/caldronpool.com/

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=110362 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]