Na Uniwersytecie Oksfordzkim zakazano oklasków. Były oznaką nietolerancji wobec osób, które…

Aktualizacja: 2019-10-25 3:37 pm

W wyniku d*mokratycznego głosowania na Uniwersytecie Oksfordzkim zakazano oklasków. Wszystko dlatego, że były one oznaką nietolerancji wobec osób, u których dźwięk uderzających o siebie dłoni może wywołać panikę.

Klaskanie ma zostać zastąpione tzw. „cichą falą” lub „jazzowymi dłońmi”, czyli różnymi rodzajami machania.

Wniosek złożony przez jakiegoś wrażliwca został niemal jednomyślnie przyjęty w d*mokratycznym głosowaniu przez studentów z samorządu po ich pierwszym spotkaniu w tym roku akademickim we wtorek.

Zakaz będzie obowiązywać na imprezach związków studenckich, a jeśli się powiedzie, zostanie wdrożony również podczas donioślejszych okazji i większych uroczystości.

Zakaz klaskania nie jest wynalazkiem Uniwersytetu Oksfordzkiego. University of Manchester podjął podobny wniosek we wrześniu ubiegłego roku.

Źródło: Metro.co.uk

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=110360 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]