Warszawa: Konferencja Fatimska

Aktualizacja: 2019-10-25 3:17 pm

W dniach od 11 do 13 października w hotelu Novotel (dawny hotel Forum) w Warszawie odbyła się Konferencja Fatimska, zorganizowana przez Centrum Fatimskie (The Fatima Center). Wykłady głosili na niej znamienici prelegenci, dobrze obeznani z tematyką objawień fatimskich, kryzysu w Kościele i zbawienia duszy. Pomiędzy poszczególnymi wystąpieniami w sali zaadaptowanej na kaplicę wspólnie odmawiano różaniec, codziennie była też odprawiana Msza św. Wstęp na konferencję był wolny; na poszczególnych wykładach było obecnych po ok. 50 osób, a łącznie przez salę przewinęło się ich kilkuset.

Konferencja rozpoczęła się wieczorem 11 października Mszą św. odprawioną przez o. Michała Rodrigueza, kapłana, który od 2011 r. celebruje Najświętszą Ofiarę wyłącznie w rycie łacińskim. Pierwszy z wykładów pt. Fatima. Prawdziwość i konieczność objawień został zaprezentowany przez Brendana Younga. Pozostałe tematy wygłoszonych prelekcji to: Źycie wiarą w czasach apostazji (o. Michał Rodriguez), Fatima: Duchowe światło naszych czasów (ks. Karol Stehlin FSSPX), Św. Maksymilian Maria Kolbe: wzór dla naszych czasów (o. Izaak Maria Relyea), Epoka antychrysta czy epoka Maryi? (red. Paweł Lisicki), Tajemnica Fatimska a kryzys w Kościele (Krzysztof Ferrara), Błędy Rosji (dr Anna Mandrela) oraz Przyszłość katolicyzmu w Polsce (dr Wojciech Golonka). Podczas sesji przeznaczonej na zadawanie pytań osoby z sali pytały m.in. o Medjugorie, trzecią tajemnicę Fatimską, „dziwne zachowania” papieża Franciszka czy wreszcie Synod Amazoński. Na miejscu były także dostępne stoiska MI i Rot Niepodległości. Specjalnie na okoliczność tego wydarzenia organizatorzy wraz z Rycerstwem Niepokalanej Tradycyjnej Obserwancji przygotowali polskie tłumaczenie książki w pt. Fatima historia prawdziwa. Pełna relacja objawień fatimskich autorstwa ks. Jana de Marchi, którą będzie można niebawem nabyć w księgarni Wydawnictwa Te Deum.

Osoby prelegentów zostały przedstawione na stronie konferencji w serwisie The Fatima Center.

Nagrania prelekcji są dostępne na YouTube

 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=110348 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]