Aktualizacja strony została wstrzymana

Francja: sojusz masonów z telewizją parlamentarną

4 listopada w kawiarni Monceau w Paryżu odbędzie się zorganizowana przez lożę masońską konferencja: „Rola telewizji w relacji z obywatelem”. W spotkaniu weźmie udział były szef telewizji publicznej.

O zarysowanym w tytule problemie będzie mówić nie kto inny, tylko niedawny sekretarz generalny i dyrektor programów parlamentarnego kanału telewizyjnego LCP, Eric Moniot.

Obecnie stoi on na czele komisji w Sekretariacie Generalnym francuskiego ministerstwa gospodarki i finansów. Wcześniej doradzał w biurze socjalistycznego premiera Laurenta Fabiusa. Był też bliskim współpracownikiem Louisa Schweitzera, dyrektora Renault.

Moniot kierował telewizją Polinezji francuskiej. Przez 10 lat był odpowiedzialny za Narodowe Centrum Kinematografii (CNC), skąd przeszedł na stanowisko szefa kanału LCP. Jego związki z masonerią zawsze były bliskie, co oczywiście odbijało się na treści kierowanych przez niego kanałów telewizyjnych i francuskiej polityki kinematograficznej.

FLC

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-10-24) | https://www.pch24.pl/francja–sojusz-masonow-z-telewizja-parlamentarna,71669,i.html