Kanada pachnąca absurdalną poprawnością! Lepiej nie latać liniami Air Canada, bo same „odleciały”

Aktualizacja: 2019-10-20 10:25 am

Linie lotnicze Air Canada zakazały w swoich samolotach używać sformułowania „panie i panowie”, aby nie urazić przedstawicieli „innych płci”. Troska o płeć w przestrzeni powietrznej to już realizacja „podniebnych” postulatów lobbystów LGTB.

W Kandzie Trudeau wszystko musi być politycznie poprawne. Linie lotnicze Air Canada informują, że poprosiły załogi swoich samolotów o niestosowanie więcej sformułowania „panie i panowie” podczas lotów. Wszak prawo pozwala już Kanadyjczykom wybrać płeć „X” i nie określać siebie, ani jako mężczyzn, ani jako kobiet.

Aby nie urazić obywateli, którzy dokonali wyboru „płci X” linia lotnicza postanowiła zmienić sposób zwracania się do pasażerów. W gruncie rzeczy logiczne, choć wyprowadzone z fałszywych przesłanek o mnogości płci.

Dodatkowo, teraz stewardessy i stewardzi, a także „obsługanci z płci X” muszą się nieźle wysilić, by sprostać zadaniu komunikacji bez używania formy panie i panowie. Proponuje się tu np. zwrot „wszyscy”.

Zmiany zostaną uwzględnione w nowej instrukcji wewnętrznej „ramach naszego zobowiązania do poszanowania tożsamości seksualnej, różnorodność i integracji” – informuje Air Canada. Pracownicy linii żalą się, że potrzebują jeszcze czasu na zmianę „złych” nawyków.

Pojawiają się też nieśmiałe glosy sprzeciwu, bo „niektórzy ludzie nie lubią zmian, a są pracownicy przyzwyczajeni do wygłaszania tego samego komunikatu od 30 lat, więc będzie to dla nich trudny okres adaptacji”.

Firma Air Canada już naprawdę odleciała…

Źródło: Valeurs Actuelles

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=110278 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]