Aktualizacja strony została wstrzymana

Chrześcijańska restauracja zamknięta z powodu protestów LGBT

Pierwszy lokal amerykańskiej sieci restauracji Chick-fil-A w Wielkiej Brytanii został zamknięty po pół roku. Właściciel centrum handlowego nie przedłużył im umowy z powodu nacisków środowisk LGBT.

Chick-fil-A to jedna z najpopularniejszych sieci restauracji fast food w USA. Jej założyciele byli gorliwymi chrześcijanami i chcieli, aby ich biznes był prowadzony według chrześcijańskich wartości, przez co ich restauracje nie są np. otwarte w niedzielę.

Chick-fil-A podpisała umowę z właścicielami centrum handlowego Oracle w Reading na otwarcie pierwszej restauracji w UK, które miało miejsce 10 października. Wzbudziło to wściekłość brytyjskich środowisk LGBT, które oskarżają sieć o to, że jej właściciele przekazywali pieniądze organizacjom promującym tradycyjny model rodziny a szef Dan Cathy otwarcie krytykował legalizację w USA homoseksualnych małżeństw. Doszło do wielu protestów, z których ostatni miał miejsce w sobotę.

Właściciel centrum Oracle ugiął się pod presją. Pierwsza umowa z Chick-fil-A była podpisana pilotażowo na okres pół roku i ogłoszono, że nie zostanie przedłużona. Nie wiadomo na razie, czy sieć podejmie kolejną próbę wejścia na brytyjski rynek.

Źródło: Fox News Autor: WM

Za: stefczyk.info (2019.10.20) | https://www.stefczyk.info/2019/10/20/chrzescijanska-restauracja-zamknieta-z-powodu-protestow-lgbt/

Skip to content