Kanadyjscy robotnicy zaprotestowali przeciwko Grecie Thurnberg

Aktualizacja: 2019-10-20 10:25 am

Tysiące aktywistów, z Gretą Thurnberg na czele, wzięło udział w demonstracji przeciwko globalnemu ociepleniu w kanadyjskiej Albercie. Tym razem czekała ich jednak kontrdemonstracja.

W proteście przeciwko globalnemu ociepleniu wzięło udział kilka tysięcy osób. Prowadzeni przez indiańskich doboszów z bębnami przemaszerowali do budynku samorządu Alberty. „Nie możemy pozwolić aby kryzys był sprawą polityczną, partyjną” – powiedziała Thurnberg na schodach budynku – „Klimatyczny i ekonomiczny kryzys jest już daleko poza partyjną polityką i głównym wrogiem nie powinien być polityczny przeciwnik, ponieważ naszym głównym wrogiem jest fizyka”.

Tym razem demonstracja aktywistów klimatycznych spotkała się jednak z kontrdemonstracją. Gospodarka Alberty opiera się w dużej części na wydobyciu ropy naftowej i gazu ziemnego – i pracownicy tej branży stanęli w obronie swoich miejsc pracy. Ciężarówki ozdobione sloganem „Kochamy energię Kanady” jeździły po pobliskim skrzyżowaniu trąbiąc klaksonami i zagłuszając w ten sposób wystąpienia aktywistów.

„Obchodzi nas środowisko, oczywiście że tak. To, co muszą zrozumieć, to to, że musimy również dbać o miejsca pracy w Albercie” – powiedział mediom jeden z uczestników protestu – „Kiedy ładowali wczoraj swoje iPhony, prąd pochodził z tej elektrowni. Mieszkańcy Alberty i Kanadyjczycy to praktyczni ludzie. Nawoływanie do zakończenia nowoczesnej industrialnej ekonomii, nawoływanie do wyrzucenia z pracy milionów ludzi – to nie jest realne rozwiązanie”.

Źródło: Daily Mail Autor: WM

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=110273 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]