Nowi seminarzyści Bractwa Św. Piusa X na półkuli północnej

Aktualizacja: 2019-10-14 2:53 pm

W sobotę 5 października 2019 r. seminaria Bractwa Świętego Piusa X na półkuli północnej przyjęły 35 nowych kandydatów do kapłaństwa. Po sześcioletnich studiach, wypełnionych nauką i modlitwą, pewnego dnia – jeśli Bóg pozwoli – zostaną wyświęceni na kapłanów na wieczność.

Do Seminarium Najświętszego Serca w Zaitzkofen (Bawaria) wstąpiło dziewięciu nowych seminarzystów (3 Niemców, 3 Szwajcarów, Austriak, Chorwat i Polak). Seminarium św. Proboszcza z Ars we Flavigny (Francja) przyjęło ośmiu nowych seminarzystów (wszyscy Francuzi), a także kandydata do nowicjatu braci. Do Seminarium św. Tomasza z Akwinu w Dillwyn (USA) przyjęto 18 nowych seminarzystów (16 Amerykanów i 2 Kanadyjczyków), a także 22 przedseminarzystów, którzy podejmą studia humanistyczne przed rozpoczęciem właściwej nauki w seminarium.

Doliczając seminarzystów, przyjętych w marcu br. do seminariów na półkuli południowej, ogółem w bieżącym roku 47 młodych mężczyzn rozpoczęło pierwszy rok duchowości w seminariach Bractwa Św. Piusa X.

Panie, daj nam powołania i wielu świętych kapłanów!

Nowi seminarzyści w Zaitzkofen z rektorem seminarium, ks. Franciszkiem Schmidbergerem FSSPX

Źródło

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=110244 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]