Władze Kalifornii twierdzą, że płód nie jest człowiekiem nawet, jeśli przeżyje aborcję

Z mowy końcowej prokuratora w głośnej sprawie przeciwko dziennikarzom, którzy nagrali aborcjonistów wynika, że władze tego stanu nie uważają zabicia dziecka, które przeżyło aborcję, za przestępstwo.

David Daledein, szef organizacji Center For Medical Progress (CMP) i dziennikarka Sandra Merritt w 2015 roku wcielili się w pracowników firm biotechnologicznych i udając ich nagrali rozmowy z przedstawicielami przemysłu aborcyjnego. Rozmowy te dotyczyły handlu częściami ciał abortowanych dzieci na potrzeby badań naukowych.

Zarejestrowane przez nich wstrząsające rozmowy odbiły się w USA szerokim echem. Wywołały również wściekłość przemysłu aborcyjnego. Planned Parenthood, największa na świecie sieć klinik aborcyjnych, podała ich – oraz pięciu innych członków CMP – do sądu. Ostatecznie postawiono im 14 zarzutów dotyczących nielegalnego nagrywania i publikacji tych nagrań, co może ich wtrącić do więzienia na długie lata.
W mowie końcowej wstępnego postępowania ich prawnicy podsumowali linię obrony oskarżonych.

Kalifornijskie prawo twierdzi, że można nagrywać bez konieczności poinformowania o tym nagrywanej osoby w sytuacji, gdy podejrzewa się, że ta osoba popełniła bądź chce popełnić brutaln przestepstwo. Oskarżeni twierdzą, że mieli powód tak podejrzewać, a ich nagrania potwierdziły, że mieli też rację.

Jedną z najbardziej kontrowersyjnych spraw, jaką ujawnili, było bowiem to, że aborcjoniści często zmieniali procedury tak, aby jak najmniej uszkodzić przeznaczone na handel narządy. Czasami wiązało się to z częściową ekstrakcją płodu z ciała matki. Ich podejście sprawiało, że w kilku wypadkach dziecko rodziło się żywe – ale wtedy i tak pobierali od niego organy.

Prokurator w swojej mowie nie zgodził się jednak z taką opinią. Według niego opisane przypadki nie wyczerpują bowiem definicji okrutnej zbrodni gdyż płód – nawet taki, który przeżył nieudaną aborcję – nie jest człowiekiem.

Prokurator powołał się w swojej opinii na sprawę People v. Dennis, którą w 1998 roku rozważył sąd najwyższy Kalifornii. William Michael Dennis zamordował maczetą swoją żonę, która była w ósmym miesiącu ciąży. Sąd skazał go za dwa morderstwa, ale kalifornijski sąd najwyższy orzekł wtedy, że skoro płód nie jest człowiekiem, to nie można go skazać za morderstwo. Zdaniem prokuratora tutaj zaszła podobna sytuacja – skoro prawo Kalifornii nie uznaje płodu za człowieka, to aborcjoniści nie mogli ich zamordować, co sprawia, że obrona oskarżonych nie powinna być uwzględniona przez sąd.

Sprawa dziennikarzy jest nadal daleka od zamknięcia i wiele może się w niej jeszcze zdarzyć. Opinia prokuratora zaszokowała jednak amerykańskich obrońców życia. „Zmienia się paradygmat aborcji” – powiedział mediom Tom Brejcha z organizacji Thomas More Society – „Poród był znaczącym punktem dla aborcjonistów. W jednym momencie płód jest zerem, w następnym osobą w świetle prawa, z prawem do sprawiedliwego procesu i ochroną konstytucji. Ale tutaj rozmywają tą linię”. Stwierdził również, że w oczach aborcjonistów dziecko nie jest dzieckiem jeżeli tylko jego matka chce je usunąć.

Źródło: LifesitenewsAutor: WM

Za: stefczyk.info (2019.10.13) | https://www.stefczyk.info/2019/10/13/wladze-kalifornii-twierdza-ze-plod-nie-jest-czlowiekiem-nawet-jesli-przezyje-aborcje/

Skip to content