Aktualizacja strony została wstrzymana

Zakłamana TVP przegrywa po raz czwarty z Konfederacją. Chyba nikt inny nie miał takiej ilości przegranych spraw z rzędu

Zakłamana TVP po raz czwarty przegrała z Konfederacją. W dodatku to druga przegrana w sprawie jednego materiału.

Nowe informacje od prawników: 4. wygrana z @WiadomosciTVP! Sąd II instancji uznał, że to pseudo-sprostowanie TVP z zeszłego tygodnia nie było przeprosinami i przekazał sprawę z powrotem do I instancji – napisał na Twitterze Krzysztof Bosak.

Czyli ws. tego jednego materiału przegrali już 2 razy: za kłamstwo i za formę – dodał lider Konfederacji.

Trzeba przyznać, że TVP pod rządami Jacka Kurskiego to rzeczywiście wyjątkowa stacja. Chyba żadna inna nie dopuściła się tylu jawnie przekłamanych materiałów, za które pod rząd przegrała kilka procesów.

Za: Najwyższy Czas! (11/10/2019)

 


 

Telewizja kłamie i nie daje się wypowiedzieć. Zaskoczeń nie ma żadnych – PiS w TVP, KO w TVN, a dla Konfederacji miejsca zabrakło

Przedstawiciele których partii politycznych byli najczęściej zapraszani do programów telewizyjnych wiodących stacji informacyjnych? Zaskoczeń nie ma żadnych – PiS królował w TVP, KO w TVN, a dla Konfederacji miejsca zabrakło.

Dokładne wyliczenia prezentuje internetowy portal „Rzeczpospolitej”. Pod uwagę wzięto flagowe programy najpopularniejszych stacji emitowane po głównych wydaniach dzienników informacyjnych – „Gość Wiadomości” (TVP Info), „Fakty po Faktach” (TVN24) oraz „Gość Wydarzeń” i „Wydarzenia i Opinie” (Polsat News).

Badaniu poddano programy od dnia formalnego rozpoczęcia kampanii wyborczej, czyli od 9 sierpnia. To właśnie wtedy w Dzienniku Ustaw opublikowano postanowienie Prezydenta Andrzeja Dudy o zarządzeniu wyborów oraz kalendarz wyborczy.

„Gość Wiadomości” – PiS, PiS i długo, długo nic

Flagowy program TVP emitowany był w trakcie kampanii 61 razy. I tylko w trzech przypadkach zabrakło przedstawiciela PiS. Te przypadki to zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudę, szefa „Solidarności” Piotra Dudę oraz szefa NIK Mariana Banasia, czyli de facto każdego w mniejszy bądź większy sposób i tak powiązanego z władzą.

31 razy politycy PiS jako jedyni gościli w programie, a w pozostałych przypadkach towarzyszyli im polityczni oponenci. Dla przedstawiciela Konfederacji czasu antenowego nie przewidziano.

PiS – 69,05 proc.
PSL – 14,29 proc.
KO – 11,9 proc.
SLD – 4,76 proc.
Konfederacja – 0 proc.

„Fakty po Faktach” – blisko połowa czasu dla KO

Sztandarowy program TVN-u promował głównie przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej – zapraszano ich 54 razy. Blisko połowę mniej czasu otrzymała partia rządząca. Także i w tym przypadku nie znaleziono miejsca dla nikogo z Konfederacji.

KO – 46,55 proc.
PiS – 28,45 proc.
SLD – 14,66 proc.
PSL – 10,34 proc.
Konfederacja – 0 proc.

„Wydarzenia i Opinie” i „Gość Wydarzeń” – największy pluralizm

Najbardziej pluralistyczną ze wszystkich stacji jest Polsat News. Najczęściej gościli przedstawiciele partii rządzącej, ale przewaga procentowa nad kolejnym ugrupowaniem nie jest tak duża, jak w dwóch wyżej prezentowanych stacjach.

Wyłącznie w Polsacie News można też było oglądać kogoś z Konfederacji – dokładnie dwukrotnie.

PiS – 41,82 proc.
KO – 30,91 proc.
SLD – 12,73 proc.
PSL – 12,73 proc.
Konfederacja – 1,82 proc.

Źródło: rp.pl/NCzas.com

Za: Najwyższy Czas! (11/10/2019)

 


 

Skip to content