Aktualizacja strony została wstrzymana

Zakłamane „Wiadomości” TVP znowu przepraszają! „Przepraszamy za kłamstwa na temat Konfederacji”

Zakłamane ”šWiadomości” TVP przegrywają proces za procesem. Z Konfederacją przegrali już trzy kolejne. Dzisiaj w głównym wydaniu przeprosili za manipulacje ws. Jakuba Baryły.

Prowadząca czwartkowe wydanie „Wiadomości” Danuta Holecka bardzo przezywała, że sąd nakazał jej redakcji przeproszenie Konfederacji. Skomentowała, że to oburzające, że sąd miesza się do pracy redakcji. Droga redakcji „Wiadomości” – wystarczy nie kłamać i nie ma problemu!

Jakub Baryła, młody katolik z Płocka, zasłynął tym, że z krzyżem w ręku chciał powstrzymać marsz LGBT. „Wiadomości” TVP podały, że to PiS mu pomagał, kiedy zgarnęła go policja.

Młody katolik wyraził swoje oburzenie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Wskazał, że to Konfederacja pomagała mu od początku i zrobiła najwięcej.

Jakub Baryła ostro zaprotestował przeciw wykorzystywaniu jego osoby w walce politycznej i ordynarnemu kłamstwu jakiego dopuściła się telewizja publiczna, która znana obecnie jako TVPiS.

Hańbą jest takie wykorzystywanie mojej osoby do ubicia kapitału politycznego do tego kłamiąc! Dementuję stanowczo. – zakończył.

Sprawa skończyła się w sądzie i dzisiaj „Wiadomości” musiały wyemitować takie oto przeprosiny:

„Niniejszym przepraszamy KW Konfederacja Wolność i Niepodległość za to, że w wyemitowanym w dniu 29 września 2019 roku głównym wydaniu „Wiadomości” przedstawiliśmy nieprawdziwe informacje na temat wsparcia dla 15-letniego Jakuba Baryły, który w sierpniu z krzyżem w ręku stanął na trasie marszu LGBT w Płocku. Niezgodnie z prawdą wskazaliśmy, że jedynie politycy Prawa i Sprawiedliwości wstawili się za Jakubem Baryłą”.

Ledwo im to przeszło przez gardło. Zanosi się na to, że ten program będzie musiał jeszcze jedne przeprosiny wyemitować, bo jedna ze spraw ws. kłamstw o Konfederacji nadal się toczy.

Za: Najwyższy Czas! (10/10/2019) | https://nczas.com/2019/10/10/zaklamane-wiadomosci-tvp-znowu-przepraszaja-przepraszamy-za-klamstwa-na-temat-konfederacji/

Skip to content