Aktualizacja strony została wstrzymana

Cud ?

W dziesiątym miesiącu roku 1917, trzynastego dnia tego miesiąca wydarzyło się coś co było zapowiedziane trzynastego dnia, siódmego miesiąca tego roku. Zaczęło się wszystko trzynastego dnia, piątego miesiąca, 102 lata temu, a działo się wszystko ok. 3000 km od Polski, której zresztą jeszcze wówczas nie wskrzeszono, choć może już wróble ćwierkały. Mimo że posłańcy byli lichej proweniencji to nawet sceptycy i zadeklarowani ateiści przybyli na miejsce zapowiadanego cudu, bo tak samo rzadko w życiu sceptyków co i wierzących zdarza się że Matka Boża mówi jak będzie. Pewnie poczuli się sprawiedliwie i racjonalnie potraktowani więc czemu nie skorzystać, skoro podobno to już miał być ostatni raz. Nic nie zaszkodzi przyjechać w deszczowy dzień do nikomu nie znanej dziury w środkowej Portugalii, kojarzonej co najwyżej z imieniem córki proroka zupełnie innej religii. Swoją drogą to swoiste poczucie humoru Matki Bożej, żeby wybrać na miejsce objawień nazwę, która ma swoją wagę w kulturze innej religii.

Fatima 102 lata temu. Trzynastego października wydarzył się Cud Słońca. Obserwowany przez tysiące ludzi w Fatimie i w promieniu kilku kilometrów do Fatimy. Widziany przez wszystkich i tych twardo stąpających po ziemi, nie poddających się uniesieniom emocji religijnych i tych którzy przyszli potwierdzić swoją wiarę lub po prostu jej doświadczyć. Co się składało na cud „tańca słońca” niech każdy sobie doczyta, w dowolnym znalezionym źródle lub np. tutaj: http://www.bibula.com/?p=97751 bo nie jest moim celem refleksja retro.

Od kilku dni nurtuje mnie… data naszych najbliższych wyborów parlamentarnych – 13. października. 13.10 1917 i 13.10.2019, czy po 102 latach wydarzy się cud, przez C czy przez c ? Znamienne że każda ze stron a nawet każdy komitet wyborczy liczy na jakiś cud. PIS że osiągnie większość konstytucyjną, PO że razem z resztą błaznów zarechoczą nad trumną Dobrej Zmiany, SLD że wróci zwycięsko i nie będzie tylko języczkiem u wagi, PSL że wejdzie w ogóle do sejmu bo jeżeli nie to już żaden cud nie pomoże i Konfederaci, być może część z nich naprawdę wierzy że Matka Boska, nie musi być ta od „iskry z Polski”, że nawet ta bliższa Gietrzwałdzka wystarczy i pomoże cudownie przechytrzyć wszystkie ciemne siły Kurskich do kwadratu.

Czy PAD wszedł w porozumienie z Matką Bożą, którąkolwiek, niechby i Gietrzwałdzką, która notabene może pokaże odrobinę humoru i wpuści do sejmu Grzegorza a zbanuje Janusza, czy PAD wszedł w konszachty z Błaznem tego Świata to jakiś Cud się wydarzy. I wierzę że ten cud będzie sprawiedliwy. Jak PIS przegra to trudno. To źle ale może ten głupi lud między Odrą a Bugiem nie zasługuje na więcej niż 4 lata „zmiany” i będzie się dalej tułał, kolejne 40. Jak PIS wygra większość zwykłą, to dobrze bo to jest logiczna konsekwencja tego co zrobił przez te 4 lata. Już w takiej sytuacji EU będzie chciała Nas/PL zakopać żywcem. A co się wydarzy gdy PIS wygra konstytucyjną? Wtedy rzeczywiście Fatimska, Gietrzwałdzka z Częstochowską na czele będą potrzebne żeby Nas ustrzec przed najazdem Błaznów z wszystkich stron Świata.

A może będzie cud koalicji PIS i Konfederacji? A może cudownie Żydzi nas zaniechają? … a może poszli do lasu? Matek Boskich u Nas w bród, cudów trzeba co dziennie na pęczki, tylko Wiary nie ma, poza tą w 500+.

13.10.2019, 102 lata po Cudzie Słońca w Fatimie. Jaki cud wydarzy się nad Wisłą? Tak sobie myślę.

Eukaryota

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

cud? a ile za Kaczynskiego abortowano dzieci? Policzyles, bo Najswietsza Niepokalana Dziewica policzyla i jestem pewien, ze nie jest tym faktem zachwycona.
Chyba, ze Pan Bog w imie sukcesu Kaczynskiego dokona cudu, przez male „c”
organista

 

ja uwazam, ze idac za art 38 obowiazujacej konstytucji powinno byc wpisane do kodeksu karnego, ze aborcja jest zabojstwem i jako taka winna byc w kazdym przypadku potencjalnie obarczona kara. Sad jednak moze sie na poszczegolnym przypadkiem pochylic i rozpatrzyc. Tak jak to czyni z zabojstwem „normalnym”

Zdaje mi sie, ze Kaczynski jako jedyny w historii niosl w 2015 na sztandarze haslo wyborcze „przeciw aborcji” (popraw mnie jezeli sie myle). Po czym wrzucil Godek to zamrazarki. Siedzi tam do teraz.

Nie moze byc cudu, jezeli naczelnik oklamuje potencjalnego wyborce w tak waznej kwestii. Nie interesuje mnie 500+ albo inna mamona. Interesuje mnie tylko glebsze sprawy etyczne. I bede mieszal w to Matke Najswietsza, bo jako Matka jest tym tematem zywo zainteresowana, jak sadze.
organista

Za: Szkoła nawigatorów - Eukaryota blog (9 października 2019) | http://eukaryota.szkolanawigatorow.pl/cud