Amerykanie będą ćwiczyć przerzut wojsk przez Atlantyk do Polski. „Największe od ćwierćwiecza manewry NATO”

Aktualizacja: 2019-10-3 11:08 am

W przyszłym roku rozpoczną się największe od ćwierćwiecza manewry NATO. W ich ramach Amerykanie będą ćwiczyć przerzut wojsk przez Atlantyk do Niemiec, a następnie do Polski i krajów bałtyckich.

W tych manewrach wezmą udział oddziały 16 państw NATO.

Amerykanie zaangażują aż 20 tys. żołnierzy. Kluczową rolę odegrają Niemcy, którzy będą logistycznym węzłem podczas przerzutu wojsk do Polski i dalej do krajów bałtyckich.

„Niemcy są bardzo zainteresowane wykazaniem, że odgrywają centralną rolę w NATO (…) i przyczyniają się do podniesienia poziomu wspólnego bezpieczeństwa europejskiego i euroatlantyckiego” – przekonuje resort obrony Republiki Federalnej Niemiec.

Źródło: TVP Info

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=110092 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]