Lewicowa działaczka walczy z Kościołem o laickość państwa. Nie ma jednak problemu z publicznym obchodzeniem żydowskich świąt

Aktualizacja: 2019-10-2 9:19 am

Jednym z głównych postulatów lewicy jest walka o laickość państwa. To tym frazesem usprawiedliwia się notoryczne ataki na Kościół Katolicki w Polsce i próby usunięcia symboli religijnych z przestrzeni publicznej. Jest jednak jedna religia, która najwidoczniej nie przeszkadza politykom lewicy – judaizm.

Czy ktoś wyobraża sobie, że Anna-Maria Źukowska składa życzenia wszystkim Katolikom z okazji Wielkiejnocy albo Bożego Narodzenia? Na pewno do czegoś takiego by nie doszło – przecież Lewica walczy o laickie państwo, a problem stanowi dla nich nawet przełamywanie się opłatkiem w urzędach i ratuszach na wigiliach dla pracowników.

Od tej „laickości” są najwyraźniej jednak wyjątki. Pani Anna-Maria Źukowska nie ma już żadnego problemu ze składaniem życzeń Żydom z okazji ich święta. Polityk lewicy zrobiła to na swoim publicznym Facebooku, a w życzeniach nawiązała nawet do biblijnych tekstów.

– Z okazji święta Rosz ha-Szana, zwanego niegdyś po polsku także Świętem Trąbek, i początku nowego, liczonego według Tory – roku 5780 pragnę złożyć wszystkim polskim Żydówkom i Żydom najlepsze życzenia! Oby kolejny rok był pełen słodyczy, jak najlepszy lokalny miód, i pełen dobroci, jak serce Sary! שנה טובה ומתוקה!”Ž”Ž Szana towa u’metuka! – napisała Źukowska.

Skoro składanie życzeń jednej z religii nie stanowi dla polityków Lewicy żadnego problemu, to może czas porzucić zakłamany postulat o laickości państwa, i przyznać się po prostu do nienawiści do Kościoła Katolickiego? Przecież wyraźnie widać, że to jedyna religia, którą lewicowi radykałowie chcą wyrugować z przestrzeni publicznej.

Źródło: Facebook

Za: Najwyższy Czas! (01/10/2019) -- [Org. tytuł: « Anna-Maria Å»ukowska walczy z Kościołem o laickośÄ‡ państwa. Nie ma jednak problemu z publicznym obchodzeniem żydowskich świÄ…t [FOTO]»]
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=110075 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]