Aktualizacja strony została wstrzymana

Lewicowa działaczka walczy z Kościołem o laickość państwa. Nie ma jednak problemu z publicznym obchodzeniem żydowskich świąt

Jednym z głównych postulatów lewicy jest walka o laickość państwa. To tym frazesem usprawiedliwia się notoryczne ataki na Kościół Katolicki w Polsce i próby usunięcia symboli religijnych z przestrzeni publicznej. Jest jednak jedna religia, która najwidoczniej nie przeszkadza politykom lewicy – judaizm.

Czy ktoś wyobraża sobie, że Anna-Maria Źukowska składa życzenia wszystkim Katolikom z okazji Wielkiejnocy albo Bożego Narodzenia? Na pewno do czegoś takiego by nie doszło – przecież Lewica walczy o laickie państwo, a problem stanowi dla nich nawet przełamywanie się opłatkiem w urzędach i ratuszach na wigiliach dla pracowników.

Od tej „laickości” są najwyraźniej jednak wyjątki. Pani Anna-Maria Źukowska nie ma już żadnego problemu ze składaniem życzeń Żydom z okazji ich święta. Polityk lewicy zrobiła to na swoim publicznym Facebooku, a w życzeniach nawiązała nawet do biblijnych tekstów.

– Z okazji święta Rosz ha-Szana, zwanego niegdyś po polsku także Świętem Trąbek, i początku nowego, liczonego według Tory – roku 5780 pragnę złożyć wszystkim polskim Żydówkom i Żydom najlepsze życzenia! Oby kolejny rok był pełen słodyczy, jak najlepszy lokalny miód, i pełen dobroci, jak serce Sary! שנה טובה ומתוקה!”Ž”Ž Szana towa u’metuka! – napisała Źukowska.

Skoro składanie życzeń jednej z religii nie stanowi dla polityków Lewicy żadnego problemu, to może czas porzucić zakłamany postulat o laickości państwa, i przyznać się po prostu do nienawiści do Kościoła Katolickiego? Przecież wyraźnie widać, że to jedyna religia, którą lewicowi radykałowie chcą wyrugować z przestrzeni publicznej.

Źródło: Facebook

Za: Najwyższy Czas! (01/10/2019) | https://nczas.com/2019/10/01/anna-maria-zukowska-walczy-z-kosciolem-o-laickosc-panstwa-nie-ma-jednak-problemu-z-publicznym-obchodzeniem-zydowskich-swiat-foto/ | Anna-Maria Å»ukowska walczy z Kościołem o laickośÄ‡ państwa. Nie ma jednak problemu z publicznym obchodzeniem żydowskich świÄ…t [FOTO]

Skip to content