Brytyjski związek zawodowy T&G apeluje o bojkot wyrobów izraelskich

Aktualizacja: 2007-07-8 12:00 am

Największy brytyjski związek zawodowy Transport and General Workers’ Union – T&G, podczas organizowanej co dwa lata konferencji delegatów, wydał oświadczenie przyłączające się do akcji innych brytyjskich związków zawodowych bojkotujących wyroby izraelskie.

Podczas sesji odbywającej się 4 lipca br. w Brighton, przedstawiciele związku zawodowego T&G liczącego 800 tysięcy członków, zebrani na 42. Konferencji Delegatów stwierdzają, że: “Przesyłamy to oświadczenie do państwa Izrael, wyrażając poparcie dla bojkotu wyrobów i usług izraelskich. […] Nie jest to wezwanie do bojkotu prowadzenia dialogu bądź do innej akcji na poziomie przedsiębiorstw. Tak jak w Południowej Afryce, gdy bojkot odegrał znaczącą rolę w uwolnieniu tego kraju z apartheidu, działamy teraz celem wyzwolenia cierpiących Palestyńczyków z rąk izraelskiej machiny militarnej.”

Odezwa związku T&G przyłącza się do akcji innych związków zawodowych w Wielkiej Brytanii. W zeszłym miesiącu związek zawodowy pracowników budżetowych UNISON wezwał do bojkotu wyrobów izraelskich, nazywając politykę Izraela “kryminalnym zachowaniem.” Wcześniej, do bojkotu wyrobów izraelskich apelowały m.in. związki zawodowe nauczycieli, lekarzy i dziennikarzy.

Ambasada brytyjska w Izraela wydała komunikat, w którym stwierdza, iż “Rząd brytyjski sprzeciwia się wszelkim bojkotom.”
ZOB. RÓWNIEŻ:

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1100 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]