Brytyjski związek zawodowy T&G apeluje o bojkot wyrobów izraelskich

Największy brytyjski związek zawodowy Transport and General Workers’ Union – T&G, podczas organizowanej co dwa lata konferencji delegatów, wydał oświadczenie przyłączające się do akcji innych brytyjskich związków zawodowych bojkotujących wyroby izraelskie.

Podczas sesji odbywającej się 4 lipca br. w Brighton, przedstawiciele związku zawodowego T&G liczącego 800 tysięcy członków, zebrani na 42. Konferencji Delegatów stwierdzają, że: „Przesyłamy to oświadczenie do państwa Izrael, wyrażając poparcie dla bojkotu wyrobów i usług izraelskich. […] Nie jest to wezwanie do bojkotu prowadzenia dialogu bądź do innej akcji na poziomie przedsiębiorstw. Tak jak w Południowej Afryce, gdy bojkot odegrał znaczącą rolę w uwolnieniu tego kraju z apartheidu, działamy teraz celem wyzwolenia cierpiących Palestyńczyków z rąk izraelskiej machiny militarnej.”

Odezwa związku T&G przyłącza się do akcji innych związków zawodowych w Wielkiej Brytanii. W zeszłym miesiącu związek zawodowy pracowników budżetowych UNISON wezwał do bojkotu wyrobów izraelskich, nazywając politykę Izraela „kryminalnym zachowaniem.” Wcześniej, do bojkotu wyrobów izraelskich apelowały m.in. związki zawodowe nauczycieli, lekarzy i dziennikarzy.

Ambasada brytyjska w Izraela wydała komunikat, w którym stwierdza, iż „Rząd brytyjski sprzeciwia się wszelkim bojkotom.”
ZOB. RÓWNIEŻ:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content