Aktualizacja strony została wstrzymana

Skandaliczne pytanie niemieckiego producenta gier komputerowych: „Dlaczego Polska rozpoczęła I wojnę światową?”

Powszechnie wiadomo, że I wojna światowa rozpoczęła się od zamachu w Sarajewie, gdzie Gavriło Princip zastrzelił arcyksięcia Franciszka Ferdynanda Habsburga. Niestety, nie wszyscy o tym wiedzą. Świadczy o tym najlepiej zachowanie niemieckiego producenta gier komputerowych studia Bytro Labs, którzy zapytali w mediach społecznościowych, dlaczego Polska rozpoczęła I wojnę światową.

Supremacy 1914. Foto: YouTube / ClutchMoon

Supremacy 1914. Foto: YouTube / ClutchMoon

Studio Bystro Labs jest twórcą gry „Supremacy 1914”. Jej akcja została osadzona w czasie I wojny światowej.

Deweloperzy uznali, że najlepszym miejscem do zareklamowania produkcji są media społecznościowe. W tym celu posłużyli się hasłem, które wywołało niemałe poruszenie w internecie.

Twórcy gry – Tobias Kringe oraz Christopher Lörken – zamieścili na Facebooku banner, który przekierowuje do strony, na której można zalogować się do gry. Został on opatrzony następującym pytaniem: „Dlaczego Polska rozpoczęła I wojnę światową?”

Problem polega na tym, że Polska nie mogła rozpocząć I wojny światowej, gdyż w 1914 r. nie było jej na mapie Europy. Ziemie należące do Rzeczypospolitej znajdowały się w chwili wybuchu konfliktu pod panowaniem Niemiec, Austro-Węgier oraz Rosji. Twórcy gry najwyraźniej o tym zapomnieli albo po prostu ich tego nie nauczono w szkole.

Źródło: interia.pl

Za: Najwyższy Czas! (25/09/2019) | https://nczas.com/2019/09/25/skandaliczne-pytanie-niemieckiego-producenta-gier-komputerowych-dlaczego-polska-rozpoczela-i-wojne-swiatowa/

Skip to content