Aktualizacja strony została wstrzymana

Francja: rząd chce, aby dzieci bawiły się neutralnymi płciowo zabawkami. Przygotowano specjalne prawo

Francuska rozgłośnia radiowa RTL poinformowała, że tamtejszy rząd podpisze  tzw. kartę mieszanej reprezentacji zabawek, której celem jest „walka ze stereotypami związanymi z płcią w dziecięcym świecie”.

Nowy dokument będzie zawierać kilka warunków, które muszą być przestrzegane przez producentów i dystrybutorów zabawek. Na przykład, będą musieli produkować „przeznaczone dla dziewcząt zabawki naukowe” i „zabawki związane z pracami domowymi dla chłopców”. Te same zasady mają być przestrzegane jeśli chodzi o ubranka zabawek.

Jak zauważył RTL, zmienione mają zostać również opisy i instrukcje zabawek: producenci będą musieli unikać formuł typu – „robić jak mama”.

Francuska sekretarz stanu Agnès Pannier-Runacher, zaproszona do RTL  powiedziała, że ”‹”‹poprzez tę kartę chce dać wszystkim dzieciom „dostęp do świata, który otwiera pole wszystkich możliwości”. – Konstatujemy, że w branży zabawkarskiej jest bardzo mało kobiet. (…) Dzieje się tak dlatego, że małe dziewczynki nie widzą się w technice i technologii, jako inżynierowie. A to zaczyna się bardzo wcześnie, wraz z zabawkami – wyjaśniała. Według sekretarza stanu konieczne jest „zaoferowanie” dzieciom „możliwości posiadania znacznie bogatszych i niepiętnujących horyzontów”.

FLC

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Faszyzm w czystej postaci
emk

Etap przejściowy. Potem będą zmuszać chłopców do noszenia sukienek itp. Eksperyment zostanie przerwany przez wprowadzenie szariatu więc dziewczynki i tak skończą w haremach ale pewien sukces będzie – panowie bedą chodzić w sukienkach i z turbanami.
Jot

Kobiety na traktory! – Ale zaraz, już to kiedyś przerabialiśmy, nieprawdaż?
PM

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-09-25) | https://www.pch24.pl/francja–rzad-chce–aby-dzieci-bawily-sie-neutralnymi-plciowo-zabawkami–przygotowano-specjalne-prawo,71062,i.html