Francja: rząd chce, aby dzieci bawiły się neutralnymi płciowo zabawkami. Przygotowano specjalne prawo

Aktualizacja: 2019-09-25 12:50 pm

Francuska rozgłośnia radiowa RTL poinformowała, że tamtejszy rząd podpisze  tzw. kartę mieszanej reprezentacji zabawek, której celem jest „walka ze stereotypami związanymi z płcią w dziecięcym świecie”.

Nowy dokument będzie zawierać kilka warunków, które muszą być przestrzegane przez producentów i dystrybutorów zabawek. Na przykład, będą musieli produkować „przeznaczone dla dziewcząt zabawki naukowe” i „zabawki związane z pracami domowymi dla chłopców”. Te same zasady mają być przestrzegane jeśli chodzi o ubranka zabawek.

Jak zauważył RTL, zmienione mają zostać również opisy i instrukcje zabawek: producenci będą musieli unikać formuł typu – „robić jak mama”.

Francuska sekretarz stanu Agnès Pannier-Runacher, zaproszona do RTL  powiedziała, że ”‹”‹poprzez tę kartę chce dać wszystkim dzieciom „dostęp do świata, który otwiera pole wszystkich możliwości”. – Konstatujemy, że w branży zabawkarskiej jest bardzo mało kobiet. (…) Dzieje się tak dlatego, że małe dziewczynki nie widzą się w technice i technologii, jako inżynierowie. A to zaczyna się bardzo wcześnie, wraz z zabawkami – wyjaśniała. Według sekretarza stanu konieczne jest „zaoferowanie” dzieciom „możliwości posiadania znacznie bogatszych i niepiętnujących horyzontów”.

FLC

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Faszyzm w czystej postaci
emk

Etap przejściowy. Potem będą zmuszać chłopców do noszenia sukienek itp. Eksperyment zostanie przerwany przez wprowadzenie szariatu więc dziewczynki i tak skończą w haremach ale pewien sukces będzie – panowie bedą chodzić w sukienkach i z turbanami.
Jot

Kobiety na traktory! – Ale zaraz, już to kiedyś przerabialiśmy, nieprawdaż?
PM

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=109972 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]