Profanacja na ulicy Filtrowej w Warszawie

Wszystko wygląda tak jak w tradycyjnej przydrożnej kapliczce, tylko zamiast świętej figury stoi telewizor. Instalacja Rafała Betlejewskiego to forma sprzeciwu wobec zapisu dotyczącego promowania wartości chrześcijańskich w mediach publicznych.


Fot. MoDO, za: mmwarszawa.pl.Fot. MoDO, za: mmwarszawa.pl.

– Dziękujemy Ci Panie Donaldu Tusku za poprawkę do ustawy medialnej o wartościach chrześcijańskich – profanowali modlitwę zebrani przy instalacji, głównie znajomi organizatorów akcji – Rafała Betlejewskiego i jego życiowej partnerki Magdy Swiniarskiej.

Wieczorami przed kapliczką zbierają się mieszkańcy Filtrowej i wspólnie oglądają filmy. – Byłem ostatnio na takim spotkaniu. To był chyba Dzień Czczenia Telewizora, ale dokładnie nie wiem – opowiada portalowi mmwarszawa.pl pan Leszek i dodaje: – Tańczyliśmy, bawiliśmy się, było bardzo wesoło.

– Niektórzy sądzą, że kapliczkę wystawiono z powodu śmierci Michaela Jacksona. Inni myślą, że to gest podkreślający siłę i znaczenie mediów. Wszystkie te hipotezy są dozwolone i równoprawne. Nie ma co narzucać jednej – przekonuje Swiniarska.

Instalacja powstała kilka dni temu przy ulicy Filtrowej w Warszawie.

 

MaRo/mmwarszawa.pl

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/wydarzenie_artystyczne_na_ulicy_filtrowej_w_warszawie | Wydarzenie artystyczne na ulicy Filtrowej w Warszawie

Skip to content