Koncern farmaceutyczny GSK kupił od firmy genealogicznej dostęp do DNA jej klientów

Aktualizacja: 2019-09-21 12:31 pm

Jeśli zapłaciłeś za raport o przodkach pochodzący z firmy 23andMe.com, to gigant farmaceutyczny GlaxoSmithKline jest już właścicielem twojej tożsamości genetycznej!

Brytyjski gigant farmaceutyczny GlaxoSmithKline kupił niedawno za 300 milionów dolarów udział w firmie genetycznej 23andMe. Według dyrektora generalnego GlaxoSmithKline połączenie tych dwóch wielkich firm powinno znacznie przyspieszyć rozwój „nowych metod leczenia i leków.”

Pomysł GlaxoSmithKline polega na tym, że mając natychmiastowy dostęp do gigantycznej liczby próbek DNA, koncern ten może szybciej opracowywać leki. Według oświadczenia prasowego GlaxoSmithKline schematy genetyczne dostarczone przez 23andMe mogą być teraz wykorzystywane przez GlaxoSmithKline do szybszego zatwierdzania najnowszych leków, szybszego wprowadzania ich na rynek i szybszego leczenia problemów zdrowotnych.

Niektórzy zastanawiają się, w jaki sposób ta wymiana jest legalna. Klienci szukający informacji o swoich przodkach mogą nie być zachwyceni odkryciem, że ich kody genetyczne zostały sprzedane dla zysku. Jednak według aktualnych raportów 80% klientów 23andMe zgodziło się na udostępnienie swoich danych genetycznych oraz na udział w ankiecie dotyczącej ich stylu życia i stanu zdrowia.

Źródło: Healthy Holistic Living, 23 stycznia 2019
https://www.healthy-holistic-living.com/big-pharma-just-bo…/

Opracowanie: “NEXUS” nr 4 (126), lipiec-sierpień 2019

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=109910 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]