USA: najważniejszymi wartościami praca i tolerancja. Zatrważające wyniki sondażu

Coraz mniej Amerykanów uznaje wiarę, rodzinę i dzieci za najważniejsze wartości w swoim życiu. Z raportu Hart Research Associates na zamówienie Wall Street Journal wynika, że dziś dla 89 proc. Amerykanów najważniejszą wartością jest solidna i wydajna praca. Rola religii  jako  „ważnego czynnika życiowego” spadła z 62 proc. w 1998 r. do zaledwie 48 proc. dzisiaj.

Największy wzrost odnotowano w kategorii „tolerancja” i  „uczestnictwo w lokalnym życiu publicznym” (o blisko 1/3 w porównaniu z rokiem 1998).

W kwestii potomstwa i jego wychowania, ogromna większość amerykańskich respondentów (70 proc.) w wieku poniżej 38. roku życia nie uważa dzieci za najważniejszą wartość w ich życiu. Nieco inaczej wygląda to w przypadku Amerykanów powyżej 56. roku. Dla 54 proc. tej grupy wiekowej posiadanie dzieci jest najważniejszą w życiu wartością.

Inaczej też niż 20 lat temu zapatrują się mieszkańcy USA na kwestię patriotyzmu. W roku 1998 aż 70 proc. Amerykanów uważało patriotyzm za najważniejszy element ich filozofii życiowej. Dziś uważa tak już tylko 61 proc.

W porównaniu w rokiem 1998, wraz ze zmianami demograficznymi, dziś w Stanach Zjednoczonych obserwowany jest coraz większy konflikt między rządzącym establishmentem, a społeczeństwem. Stąd coraz bardziej wyraźne staje się izolowanie się społeczeństwa od władz i wzrost wzajemnej nienawiści.

Źródło: christianpost.com

ChS

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

nic tylko zachipować i kontrolować, mają już swoich panów, czyli masonerie, a więc jak w Orwellu. ślepota to ciężka choroba.
axe

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2019-09-13) | https://www.pch24.pl/usa--najwazniejszymi-wartosciami-praca-i-tolerancja--zatrwazajace-wyniki-sondazu,70826,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content