Wykładowca UMK w ostrych słowach skrytykował środowiska LGBT. Został zawieszony

Prof. Aleksander Nalaskowski, wykładowca Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu został zawieszony na trzy miesiące. Decyzja uczelni jest związana z felietonem „Wędrowni gwałciciele”, w którym naukowiec nazwał uczestników tzw. Marszów Równości m.in. „nieszczęśnikami, których dopadła tęczowa zaraza”.

Według władz uczelni prof. Andrzej Nalaskowski mógł dopuścić się „postępowania niegodnego nauczyciela akademickiego”. Decyzję o zawieszeniu profesora podjął rektor uczelni prof. Andrzej Tretyn.

W sprawie prof. Aleksandra Nalaskowskiego zostanie wszczęte postępowanie przez rzecznika dyscyplinarnego, a od jutra profesor zostanie zawieszony na trzy miesiące w obowiązkach nauczyciela akademickiego – powiedział we wtorek, po zebraniu kolegium rektorskiego w sprawie wykładowcy, dr hab. Marcin Czyżniewski, rzecznik UMK.

Niedawno zrozumiałem, że żeby walczyć z ideologią LGBT trzeba użyć broni, której używa przeciwnik. Każdy ma prawo być zwolennikiem tej ideologii i głosić na jej cześć peany i piać z zachwytu, ale również każdy ma prawo do krytyki. Można też nie zgadzać się z moim felietonem, w którym świadomie użyłem języka, którego używa przeciwnik. Jeśli nie będzie głośnego sprzeciwu, to rzeczywiście Jasna Góra zostanie kiedyś zdobyta – powiedział prof. Nalaskowski w rozmowie z toruńskim dziennikiem „Nowości”. Dodał, że zaakceptuje każdą decyzję rektora.

Źródło: Polskie Radio, „Nowości”

TK

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Można sobie być naukowcem, wykładowcą ale biada ci pracowniku uniwersytetu i nie tylko jeśli nie wyznajesz religii gender, twój wysiłek intelektualny znaczy wtedy tyle co nic. Panie Tretyn, pan jesteś kapelanem najnowszej religii a nie naukowcem.
magis

Widać, kto rządzi uczelniami w Polsce.
Ryś

Oto macie kochani rodacy rządy „dobrej zmiany”. Przecież to jest uczelnia państwowa, ta rządząca banda to bierni promotorzy dewiacji. Gdyby było inaczej natychmiast wprowadziliby stosowne ustawy. Kolejna sprawa to jawne naruszenie wolności słowa i poglądów.A gdzie ci wielcy obrońcy konstytucji?
Gość

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2019-09-11) | https://www.pch24.pl/wykladowca-umk-w-ostrych-slowach-skrytykowal-srodowiska-lgbt--zostal-zawieszony,70778,i.html

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content