Aktualizacja strony została wstrzymana

Abp Jędraszewski: uznano, że ciemne siły w postaci ideologii LGBT i gender są istotą człowieka

Metropolita krakowski podczas 27. Pielgrzymki Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej mówił o istocie małżeństwa jakim jest pełne zaufanie Bogu. Dodał, że w historii w różny sposób starano się odrzucić Boga a dzisiaj dzieje się to w przestrzeni instytucji małżeństwa i rodziny. – Uznano, że ciemne siły w człowieku związane z seksem – to jest istota człowieka. I to głosi się dzisiaj w postaci ideologii gender i ideologii LGBT – podkreślił abp Jędraszewski.

Do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej przybyło ponad 100 tys. wiernych. Obecny był m.in. prezydent RP Andrzej Duda wraz z szefem gabinetu prezydenta, Krzysztofem Szczerskim. Abp Marek Jędraszewski w homilii podkreślił znaczenie małżeństwa i rodziny w życiu każdego człowieka, które konstytuuje cały naród.

„Miłość małżeńska musi być budowana na bezgranicznym zaufaniu do Boga, który pomoże w chwilach trudnych (…) Bóg współdziała z tymi, którzy go miłują. Tak się tworzy małżeństwo, rodzina, a z niej naród. W ten sposób spełnia się pierwotne przykazanie, jakie Bóg dał pierwszym rodzicom stwarzając człowieka na swój obraz, jako mężczyznę i niewiastę. Powiedział im: bądźcie płodni, rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i czynili ją sobie poddaną – wskazał.

Krakowski metropolita podkreślił, że błogosławieństwo Boga spoczywa na kobiecie i mężczyźnie, którzy łącząc się ze sobą, zawierają związek małżeński i decydują się na posiadania potomstwa, a w konsekwencji współtworzenie narodu. Abp Jędraszewski wskazał na obecne w dzisiejszym świecie zagrożenia uderzające w esencję tego błogosławieństwa.

Zaczyna się od negacji Boga. Ale w momencie, gdy już (Boga) nie ma (…) człowiek pozostaje sam, w duchowej pustce – mówił.

Duchowny przypomniał, że w epoce Oświecenia powszechne stało się kwestionowanie Boga i jego zamysłu wobec świata. Uważano wówczas, że istota i godność człowieka sprowadza się do rozumu. – Wiemy, że ten rozum, opierając się tylko na własnych możliwościach, skompromitował się. Najbardziej tragicznie 80 lat temu, kiedy wybuchła II wojna światowa i pociągnęła za sobą ogrom nieszczęść, nienawiści, przemocy i okrucieństwa – podkreślił.

Rozum się wówczas skompromitował odrzucając Pana Boga, więc stwierdzono, że nie on, ale ciemne siły w człowieku związane z seksem – to jest istota człowieka. I to głosi się dzisiaj w postaci ideologii gender i ideologii LGBT – ocenił abp Marek Jędraszewski.

Zaznaczył, że koncepcje edukacyjne zawarte w standardach WHO uderzają w dziecięcą niewinność, pozbawiając je naturalnej ochrony przed deprawacją i przedwczesną seksualizacją. – To chce się im odebrać i chce się zniszczyć, planując także niszczenie całych społeczeństw i narodów. Bo jakżeż można żyć, gdy podważona jest tożsamość człowieka wynikająca z tych – wydawałoby się najbardziej oczywistej, biologicznej sprawy, jaką jest to, że człowiek jest kobietą i mężczyzną? To się kwestionuje w imię obłąkańczych ideologii, które stają się dla wielu obowiązkowe – podkreślił.

Źródło: rmf24.pl

PR

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2019-09-08) | https://www.pch24.pl/abp-jedraszewski--uznano--ze-ciemne-sily-w-postaci-ideologii-lgbt-i-gender-sa-istota-czlowieka,70725,i.html

Skip to content