Irak: Izraelskie drony startowały z baz amerykańskich

Aktualizacja: 2019-09-8 8:30 pm

„Izrael” użył bazy amerykańskiego lotnictwa w Iraku by dokonać ataku z użyciem dronów na pozycje Haszd asz-Szabi, powiedział iracki dowódca, dodając, że ten akt agresji nie pozostanie bez odwetu.

Ali al-Jasseri, dowódca irackiej organizacji Saraja al-Chorasani powiedział, że wszystkie izraelskie ataki na cele w Iraku były dokonane z użyciem baz amerykańskich.

„Drony w irackiej przestrzeni powietrznej startowały z baz amerykańskich” – powiedział iracki wojskowy w wywiadzie dla stacji Al-Alam.

Dowódca Sarai al-Chorasani dodał, że iracki ruch oporu już w przeszłości pokonywał siły syjonistyczne i jest w stanie dokonać tego znowu.

„Haszd al-Szabi posiada dziś wielką moc, by dać Irakowi nowe zwycięstwo.

Irackie wojsko poinformowało o wszczęciu śledztwa w sprawie syjonistycznego nalotu, w którym zginęło dwóch bojowników Haszd al-Szabi w okolicy miasta Al-Kaim na granicy z Syrią.

(na podst. PressTV/oprac. Eugeniusz Onufryjuk)

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=109720 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]