Aktualizacja strony została wstrzymana

Wstrząsające słowa kandydata na prezydenta USA: aborcja za publiczne pieniądze ma uratować klimat

Kandydat Partii Demokratycznej na prezydenta Stanów Zjednoczonych senator Bernie Sanders ze stanu Vermont uważa, że pieniądze podatników amerykańskich powinny być wykorzystane do promowania aborcji, sterylizacji i środków antykoncepcyjnych na całym świecie. W ten sposób, zdaniem tego socjalisty, można skutecznie walczyć ze zmianami klimatycznymi i przyczynić się do poprawy stanu środowiska. Zdaniem Marjorie Dannenfelser z organizacji Susan B. Anthony List „odrażające rozwiązanie” problemu zmian klimatycznych, polegające na eliminowaniu za pomocą aborcji dzieci z biedniejszych krajów, powinno być potępione gremialnie przez polityków wszystkich opcji.

Podczas kilkugodzinnej debaty nt. przeciwdziałania zmianom klimatycznym w nowojorskim urzędzie miejskim Sanders zapytany o receptę na pogarszający się stan środowiska wskazał na skuteczną kontrolę urodzeń w „biednych krajach”, którą, jego zdaniem ,gwarantują tzw. prawa reprodukcyjne dla kobiet, w tym przede wszystkim aborcja na życzenie. Podkreślił, że ograniczenie dzietności pozwoli zapobiec katastrofie klimatycznej. Powtórzył, że stanowczo popiera kontrolę urodzeń. „Szczególnie w biednych krajach na całym świecie, w których kobiety niekoniecznie chcą mieć dużo dzieci” – dodał polityk, który w 2016 roku przegrał z Hillary Clinton nominację swej partii do fotelu prezydenta.

Choć radykalnie proaborcyjne stanowisko Sandersa – zawierające m.in. sprzeciw wobec pozostawienia przy życiu dzieci, które przeżyły aborcję – znane jest od dawna, obrońcy życia zwracają uwagę na to, że dotąd żaden z głównych polityków Partii Demokratycznej nie łączył tak jednoznacznie swych liberalnych poglądów na aborcję z kwestią kontroli populacji i zmian klimatycznych.

Marjorie Dannenfelser z organizacji Susan B. Anthony List uważa, że „odrażające rozwiązanie” problemu zmian klimatycznych, polegające na eliminowaniu za pomocą aborcji dzieci z biedniejszych krajów, powinno być potępione gremialnie przez polityków wszystkich opcji. „To sytuuje aborcyjny ekstremizm Demokratów na nowym, niższym poziomie. Każdego ich kandydata na prezydenta powinno się natychmiast pytać o poglądy nt. eugenicznej kontroli urodzeń. Dotyczy to szczególnie ich głównego faworyta Joe Bidena, w świetle jego ostatnich komentarzy akceptujących politykę „jednego dziecka” rządu Chin” – dodała.

Szczerość proekologicznej retoryki Sandersa kwestionują także inni obserwatorzy życia politycznego w USA. Zwracają oni uwagę, że senator sam nie daje dobrego przykładu życia zgodnego z wyznaczanymi przez siebie standardami. Posiada 3 domy, a w ostatniej kampanii wyborczej w ciągu miesiąca wydał 300 tys. dolarów na loty swym prywatnym samolotem.

KAI

MA

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl () | https://www.pch24.pl/wstrzasajace-slowa-kandydata-na-prezydenta-usa--aborcja-za-publiczne-pieniadze-ma-uratowac-klimat,70697,i.html

Skip to content