Trump spędził dzień 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej… na polu golfowym

Aktualizacja: 2019-09-4 3:12 pm

Podczas kampanii prezydenckiej Trump atakował Obamę za jego wycieczki na pole golfowe – mówił, że prezydent nie powinien mieć czasu na takie rzeczy. Mimo to, po dwóch tygodniach prezydentury sam wybrał się na partyjkę golfa. Gdy w Polsce odbywały się uroczystości z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej – na które był zaproszony – również grał. Ile zapłacili za to Amerykanie?

Kiedy prowadził kampanię prezydent Trump często „uderzał” w Baracka Obamę za grę w golfa i mówił, że podczas swojej prezydentury będzie zbyt zajęty, aby grać. W wywiadzie z HuffPost powiedział: „Uwielbiam golfa, ale gdybym był w Białym Domu, nie sądzę, żebym kiedykolwiek zobaczył Turnberry ponownie”.

Swoją zapowiedź złamał już po dwóch tygodniach prezydentury. W ciągu całej dotychczasowej prezydentury Trump odwiedził pole golfowe już 193 razy. Dwa razy grał w Japonii. Trzy razy w Irlandii.

190 razy grając dał zarobić… swoim własnym polom golfowym. Do tego wszystkiego dochodzi niezliczona ilość lotów, których celami były właśnie rozgrywki – nasza rodzima afera z marszałkiem Kuchcińskim czy Tuskiem to przy tym małe piwo.

Jeśli Trump w dalszym ciągu będzie odwiedzał pola tak często, to do końca prezydentury zdąży zagrać 310 razy. W ciągu dwóch kadencji, aż 620.

Ile to wszystko kosztowało amerykańskich podatników do tej pory? Co najmniej 105 milionów dolarów. W ciągu ośmiu lat będzie to aż 340 milionów.

Gdyby w Polsce wypłynęła podobna afera to zapewne skończyłaby się dymisją rządu.

Źródło: Forbes

Za: Najwyższy Czas! (04/09/2019) -- [Org. tytuł: «Koniec świata! Wiemy ile kosztowały wypady Donalda Trumpa na pole golfowe! To tam spędził dzień 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej»]

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=109679 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]