Nie masz nic do ukrycia, to nie masz się czego obawiać. Jacek Sasin o potencjalnym zakupie systemu Pegasus

Wicepremier Jacek Sasin w programie „Kropka nad i” odniósł się do rzekomego zakupu przez Centralne Biuro Antykorupcyjne inwigilacyjnego systemu Pegasus. Twierdzi, że nie wie, czy taki system rzeczywiście zakupiono, a sami obywatele mogą spać spokojnie „jeżeli nie mają nic do ukrycia”.

Według dziennikarzy stacji TVN24, Centralne Biuro Antykorupcyjne prawdopodobnie nabyło system Pegasus. Pozwala on między innymi na daleko posuniętą inwigilację poprzez smartfony. Platforma Pegasus jest produktem firmy NSO, a sam system został stworzony przez byłych oficerów Mosadu.

Portal PCh24 nie jest w stanie zweryfikować informacji dziennikarzy TVN24, a wobec rewelacji liberalnego medium należy podchodzić z odpowiednią rezerwą. Z drugiej strony konieczne jest też patrzenie władzy na ręce, gdyż żyjemy w czasach powszechnej inwigilacji.  

Sprawę zakupu sytemu Pegasus skomentował w programie „Kropka nad i” Jacek Sasin. Wicepremier stwierdził, że „jak [obywatel] postępuje uczciwie, nie popełnia przestępstw, nie ma się czego obawiać” oraz dodał, że nie ma wiedzy, czy inwigilacyjny system rzeczywiście został zakupiony.

Doradca prezydenta Andrzeja Dudy profesor Andrzej Zybertowicz w rozmowie z TOK FM zwrócił uwagę na brak potwierdzenia, że CBA faktycznie dysponuje systemem Pegasus. Podkreślił, że zaprzeczenia też nie ma, więc „jakieś prawdopodobieństwo jest”. – Widocznie profesor Zybertowicz ma wiedzę większą niż on – skomentował Sasin i dodał, że jeżeli system Pegasus w Polsce jest, to „przestępcy rzeczywiście mogą się bać”.

Źródło: tvn24.pl / PCh24.pl

PR

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-09-04)

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

„Jesli nie masz nic.do ukrycia to nie masz sie czego obawiac”: kwintesencja państwa policyjnego
Trąbolot

Czy Izrael dostanie kopie plków wynikowych pracy tego softwaru?
3 godziny temu / Muka

A ja tęsknię za czasami dzieciństwa, kiedy nie było smartfonow, od których dzisiejszy człowiek jest uzależniony, dzieci się bawiły ze sobą, teraz bawią się tylko z urządzeniami elektronicznymi, ludzie ze sobą rozmawiali-tak po prostu a nie przez internet, jedzenie było zdrowsze, powietrze czystsze… Tylko władza gorsza, ale za to bez możliwości całkowitej inwigilacji obywateli. Strach pomyśleć co może terą się dziać jak władzę nad nami przejmą tacy, którzy zechcą nas zniszczyć…
Polka

Każdy powinien mieć taki program.Władzy by to chyba nie przeszkadzało? Bo chyba nie ma nic do ukrycia? Chyba że Mossad nie pozwala żeby obywatel kontrolował władzę. Druga sprawa.Czy ktoś widział skazanego przestępcę ze szczytów władzy z PO za rządów PiSi odwrotnie? Jedna wielka mafijna rodzina.
marju73

Czyli PiSraelici otwierają kolejną furtkę przed syjonistycznym wywiadem, i co jest pochodną cyber przestępczością, w której żydostwo przewodzi. Dla Sasina i reszty PiSowskiej mafii, Polska to otwarta księga, bez własnych interesów wobec osi USa/i$$rael…
antyPOPiS

Zabawne są te zapewnienia pana ministra o tym, że uczciwi nie mają się czego obawiać. Klasycy tego gatunku mawiali, że nie ma niewinnych tylko niewłaściwie przesłuchani a teraz jeszcze można dodać: PODSŁUCHANI.
Jack Strong

A ja mam coś do ukrycia! Moją prywatność.
Bolek

I to jest właśnie faszyzm– wszystko w państwie, nic poza państwem, nic przeciwko państwu! Jak się podporządkujesz to MOŹE Ci nic nie zrobią, O ILE zniszczenie Ciebie niebędzie komuś na rękę!!!
Gość

Niech sasin wymontuje zamki z drzwi swojego domu, PRZECIEŹ NIE MA NIC DO UKRYCIA??
Gość

 


 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content