Aktualizacja strony została wstrzymana

To się Wałęsie nie spodoba. Szczere słowa Millera o współpracy byłego związkowca z SB

Leszek Miller w rozmowie z portalem Onet stwierdził, że są wystarczające materiały, aby potwierdzić współpracę Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa w latach 70. Były premier przyznał, że Wałęsa mógł się do tego przyznać wcześniej, jednak obecnie jest już na to za późno.

-Na to (współpracę Wałęsy z SB – red.) są wystarczająco przekonywujące materiały. Natomiast niepotrzebnie robi się z tego problem, każdy by to zrozumiał – powiedział Miller w wywiadzie dla Onetu.

Zdaniem byłego premiera Lech Wałęsa popełnił błąd i mógł się znacznie wcześniej przyznać do tego faktu ze swojego życia, dodając iż obecnie jest już na to zdecydowanie za późno. Jego zdaniem podzieliło to Polaków na dwie grupę – tą, która wierzy we współpracę Wałęsy z SB oraz tą, która odrzuca wszelkie teorie na ten temat. „Przecież nawet jeśli wdał się we współpracę, to późniejszą działalnością to zmył” – przekonuje były działacz SLD.

Były prezydent jednak od dawna zaprzecza, aby w czasach PRL współpracował z komunistycznymi służbami. Utrzymuje, że nie brał żadnych pieniędzy, ani też nie donosił na kolegów, a wszelkie materiały na niego zostały sfałszowane przez Czesława Kiszczaka lub Instytut Pamięci Narodowej.

Źródło: Do Rzeczy/ OnetAutor: JD

Za: stefczyk.info (2019.09.04) | https://www.stefczyk.info/2019/09/04/to-sie-walesie-nie-spodoba-szczere-slowa-millera-o-wspolpracy-bylego-zwiazkowca-z-sb/

Skip to content