To się Wałęsie nie spodoba. Szczere słowa Millera o współpracy byłego związkowca z SB

Aktualizacja: 2019-09-4 12:10 pm

Leszek Miller w rozmowie z portalem Onet stwierdził, że są wystarczające materiały, aby potwierdzić współpracę Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa w latach 70. Były premier przyznał, że Wałęsa mógł się do tego przyznać wcześniej, jednak obecnie jest już na to za późno.

-Na to (współpracę Wałęsy z SB – red.) są wystarczająco przekonywujące materiały. Natomiast niepotrzebnie robi się z tego problem, każdy by to zrozumiał – powiedział Miller w wywiadzie dla Onetu.

Zdaniem byłego premiera Lech Wałęsa popełnił błąd i mógł się znacznie wcześniej przyznać do tego faktu ze swojego życia, dodając iż obecnie jest już na to zdecydowanie za późno. Jego zdaniem podzieliło to Polaków na dwie grupę – tą, która wierzy we współpracę Wałęsy z SB oraz tą, która odrzuca wszelkie teorie na ten temat. “Przecież nawet jeśli wdał się we współpracę, to późniejszą działalnością to zmył” – przekonuje były działacz SLD.

Były prezydent jednak od dawna zaprzecza, aby w czasach PRL współpracował z komunistycznymi służbami. Utrzymuje, że nie brał żadnych pieniędzy, ani też nie donosił na kolegów, a wszelkie materiały na niego zostały sfałszowane przez Czesława Kiszczaka lub Instytut Pamięci Narodowej.

Źródło: Do Rzeczy/ OnetAutor: JD

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=109663 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]