Skandaliczny wpis Jażdżewskiego o reparacjach od Niemiec. Internauci reagują

Aktualizacja: 2019-09-2 12:03 pm

Leszek Jażdżewski w skandalicznym wpisie skrytykował próby uzyskania przez Polskę reparacji wojennych. Internauci nie zostawili na nim suchej nitki.

Jażdżewski to politolog i publicysta portalu Liberte. Zrobiło się o nim głośno w maju, kiedy wygłosił wykład przed wystąpieniem Donalda Tuska, w którym porównał katolików do „świń w błocie”.

„Kiedy czytam wypowiedzi rządzących, którzy grobowym głosem wyliczają niemieckie zbrodnie, tylko po to, żeby w następnym zdaniu podstawiać kapelusz na pieniądze, czuję wstyd” – napisał na Twitterze – „Przed tymi, którzy ponieśli śmierć a dziś kupczy się ich tragedią”.

Internautom nie spodobały się te skandaliczne słowa.

[Oto kilka wypowiedzi Internautów:]

Lepsze domaganie się zadośćuczynienia za wyrządzone krzywdy i szkody niż bez opamiętania klęczeć na dywaniku przed gabinetem kanclerz Merkel. Co jest bardziej godne? Domaganie się elementarnej sprawiedliwości, czy realizowanie obcych interesów wbrew swojemu narodowi?

Źądanie odszkodowania to żebranina? Pan ma zdecydowanie mentalność psa.

Lesiu, a kto finansuje twoją fundację? Nie Niemcy przypadkiem?

Dotychczas sądziłem, że jest pan idiotą. Dzisiaj zyskałem pewność.

Dobrze,że mój dziadek nie czyta tych słów.Gdyby żył, naplułby ci w twarz. To, co przeżył w trakcie wojny i konsekwencje zdrowotne, które męczyły go później,niczym nie zostały odplacone. A taki mały „ktoś” próbuje zbijać kapitał polit.u Niemców. Oni tobie płacą, a powinni Polakom.

Całość: stefczyk.info (2019.09.02)

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=109623 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]