Skandaliczny wpis Jażdżewskiego o reparacjach od Niemiec. Internauci reagują

Leszek Jażdżewski w skandalicznym wpisie skrytykował próby uzyskania przez Polskę reparacji wojennych. Internauci nie zostawili na nim suchej nitki.

Jażdżewski to politolog i publicysta portalu Liberte. Zrobiło się o nim głośno w maju, kiedy wygłosił wykład przed wystąpieniem Donalda Tuska, w którym porównał katolików do „świń w błocie”.

„Kiedy czytam wypowiedzi rządzących, którzy grobowym głosem wyliczają niemieckie zbrodnie, tylko po to, żeby w następnym zdaniu podstawiać kapelusz na pieniądze, czuję wstyd” – napisał na Twitterze – „Przed tymi, którzy ponieśli śmierć a dziś kupczy się ich tragedią”.

Internautom nie spodobały się te skandaliczne słowa.

[Oto kilka wypowiedzi Internautów:]

Lepsze domaganie się zadośćuczynienia za wyrządzone krzywdy i szkody niż bez opamiętania klęczeć na dywaniku przed gabinetem kanclerz Merkel. Co jest bardziej godne? Domaganie się elementarnej sprawiedliwości, czy realizowanie obcych interesów wbrew swojemu narodowi?

Źądanie odszkodowania to żebranina? Pan ma zdecydowanie mentalność psa.

Lesiu, a kto finansuje twoją fundację? Nie Niemcy przypadkiem?

Dotychczas sądziłem, że jest pan idiotą. Dzisiaj zyskałem pewność.

Dobrze,że mój dziadek nie czyta tych słów.Gdyby żył, naplułby ci w twarz. To, co przeżył w trakcie wojny i konsekwencje zdrowotne, które męczyły go później,niczym nie zostały odplacone. A taki mały „ktoś” próbuje zbijać kapitał polit.u Niemców. Oni tobie płacą, a powinni Polakom.

Całość: stefczyk.info (2019.09.02)

 


 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content