USA: Izraelskie naloty są samoobroną

Aktualizacja: 2019-08-29 1:10 pm

Wiceprezydent USA Mike Pence ogłosił, że Waszyngton popiera akty agresji reżimu w Tel-Awiwie przeciwko Irakowi, Syrii i Libanowi, nazywając je „samoobroną”.

Pence odbył rozmowę z premierem Netanyahu w poniedziałek po tym, jak „izraelscy” i amerykańskie oficjele potwierdziły, że za naloty odpowiedzialny jest syjonistyczny reżim.

„Rano miałem wspaniałą rozmowę z premierem Netanyahu. Stany Zjednoczone całkowicie popierają prawo Izraela na samoobronę od bezpośrednich zagrożeń. Za kadencji prezydenta Trumpa Ameryka zawsze będzie stała po stronie Izraela” – napisał Pence na Twitterze, nie precyzując o jakie zagrożenia chodzi.

W noc z soboty na niedzielę syryjska obrona przeciwrakietowa zestrzeliła kilka pocisków wroga nad Damaszkiem, które zostały wystrzelone w irańskie pozycje, jak twierdzi Tel-Awiw.

Kilka godzin później wczesnym rankiem w niedzielę libański ruch Hezbollah ogłosił, że miał miejsce atak z użyciem dwóch dronów na południowych przedmieściach Bejrutu. Generalny sekretarz Hezbollahu Hassan Nasrallah ogłosił, że agresywne działania syjonistów nie pozostaną bez odpowiedzi.

(na podst. presstv.com/opr. Eugeniusz Onufryjuk)

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=109561 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]