Kanada: duchowny z Bractwa Kapłańskiego Św. Piotra kapelanem wojskowym. To pierwszy taki przypadek

Aktualizacja: 2019-08-29 10:26 am

Kenneth Webb z Bractwa Świętego Piotra został kapelanem Militarnego Ordynariatu Kanady. To pierwszy tego przypadek w dziejach założonego w 1988 roku Bractwa. Duchowny pozostanie członkiem FSSP.

Posługa ordynariatu rozciąga się na wszystkie miejsca, gdzie służą kanadyjscy żołnierze. Ksiądz Webb będzie pełnić posługę kapelana w pełnym wymiarze czasu. Warto zauważyć, że w Stanach Zjednoczonych kapłani Bractwa posługują często wśród rodzin żołnierzy, gdyż ich parafie znajdują się w sąsiedztwie amerykańskich baz wojskowych.

Kapłani FSSP odprawiają Msze w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (po łacinie), według ksiąg liturgicznych z 1962 roku. Księża Bractwa pełnią posługę w jedności ze Stolicą Apostolską i biskupem miejsca. W Polsce Msze w tym rycie odprawiane są codziennie w Krakowie, a w niektóre niedziele także w Nowym Targu, Myślenicach, Wrześni, Pobiedziskach, Szamotułach, Obornikach.

Bractwo Kapłańskie Świętego Piotra założono 18 lipca 1988 roku w szwajcarskim opactwie cysterskim w Hauterive. Dysponuje domami formacyjnymi w Wigratzbad w Niemczech (Diecezja Augsburg), a także w Denton w stanie Nebraska w USA (Diecezja Lincoln). Przełożonym generalnym jest ksiądz Andrzej Komorowski.

Źródła: fssp.com / fssp.pl

mjend

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=109554 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]