Aktualizacja strony została wstrzymana

Kanada: duchowny z Bractwa Kapłańskiego Św. Piotra kapelanem wojskowym. To pierwszy taki przypadek

Kenneth Webb z Bractwa Świętego Piotra został kapelanem Militarnego Ordynariatu Kanady. To pierwszy tego przypadek w dziejach założonego w 1988 roku Bractwa. Duchowny pozostanie członkiem FSSP.

Posługa ordynariatu rozciąga się na wszystkie miejsca, gdzie służą kanadyjscy żołnierze. Ksiądz Webb będzie pełnić posługę kapelana w pełnym wymiarze czasu. Warto zauważyć, że w Stanach Zjednoczonych kapłani Bractwa posługują często wśród rodzin żołnierzy, gdyż ich parafie znajdują się w sąsiedztwie amerykańskich baz wojskowych.

Kapłani FSSP odprawiają Msze w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (po łacinie), według ksiąg liturgicznych z 1962 roku. Księża Bractwa pełnią posługę w jedności ze Stolicą Apostolską i biskupem miejsca. W Polsce Msze w tym rycie odprawiane są codziennie w Krakowie, a w niektóre niedziele także w Nowym Targu, Myślenicach, Wrześni, Pobiedziskach, Szamotułach, Obornikach.

Bractwo Kapłańskie Świętego Piotra założono 18 lipca 1988 roku w szwajcarskim opactwie cysterskim w Hauterive. Dysponuje domami formacyjnymi w Wigratzbad w Niemczech (Diecezja Augsburg), a także w Denton w stanie Nebraska w USA (Diecezja Lincoln). Przełożonym generalnym jest ksiądz Andrzej Komorowski.

Źródła: fssp.com / fssp.pl

mjend

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2019-08-29) | https://www.pch24.pl/kanada--duchowny-z-bractwa-kaplanskiego-sw--piotra-kapelanem-wojskowym--to-pierwszy-taki-przypadek,70459,i.html

Skip to content