Aktualizacja strony została wstrzymana

Lawina pozwów ws. molestowania przez Żydów. Oskarżony były kongresman z USA i wykładowcy uniwersytetu w Nowym Jorku

Jeden z uczestników obozu dla skautów w Nowym Jorku oskarża byłego kongresmena żydowskiego pochodzenia – Gary’ego Ackermanna o bycie „seksualnym drapieżnikiem”. Sam Ackermann pochodzi z rodziny żydowskich imigrantów z Polski, którzy na początku XX. wieku przenieśli się do Stanów Zjednoczonych.

Gary Ackermann. / foto: YouTube

Pozew został złożony w Sądzie Najwyższym na Manhattanie. Według zawartych w nim oskarżeń Ackermann miał dopuścić się molestowania seksualnego nastolatka w latach 60. ubiegłego wieku.

Ackermann przez kilkanaście lat był kongresmenem, a w czasie, w którym miało dojść do zdarzenia Ackermann był dyrektorem obozu w Nowym Jorku.

Pozew przeciwko Ackermannowi złożył dziś już 70-letni staruszek, który w czasie domniemanego zdarzenia miał 17 lat. Z kolei sam Ackermann jest od niego 6 lat starszy, młodzieżą opiekował się w czasie wakacyjnej przerwy, kiedy był studentem.

Sam Ackermann zarzeka się, że nigdy do takiego zdarzenia nie doszło. Z kolei adwokat domniemanej ofiary powiedział, że jego klient złożył pozew „ponieważ czuje, że został skrzywdzony i chce mieć swój dzień w sądzie”.

W samym pozwie nazwano Ackermanna dobrze znanym „seksualnym drapieżnikiem”, a nieoficjalnie mówi się, iż przypadków molestowania miało być więcej. Pozew został wezwany ze względu na prawo, które weszło w życie 14 sierpnia.

Zgodnie z nim wykreślono z prawa przepisy dotyczące przedawnienia w przypadku wykorzystywania seksualnego nieletnich. W ciągu zaledwie kilkunastu dni złożono już kilkaset pozwów.

Jeden z nich jest pozwem zbiorowym i dotyczy licznych przypadków molestowania w latach 1955-1986 na żydowskim uniwersytecie Yeshiva University w Nowym Jorku.

Jak w każdym takim przypadku ofiar przypominających sobie o molestowaniu po latach należy jednak zachować dystans, pamiętając o licznych fałszywych oskarżeniach, które pojawiały się w przeszłości.

Źródło; jta.org/Times of Israel

Za: Najwyższy Czas! (26/08/2019) | https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/08/garry_ackermann_nczas-696×475.jpg