Lawina pozwów ws. molestowania przez Żydów. Oskarżony były kongresman z USA i wykładowcy uniwersytetu w Nowym Jorku

Aktualizacja: 2019-08-26 1:21 pm

Jeden z uczestników obozu dla skautów w Nowym Jorku oskarża byłego kongresmena żydowskiego pochodzenia – Gary’ego Ackermanna o bycie „seksualnym drapieżnikiem”. Sam Ackermann pochodzi z rodziny żydowskich imigrantów z Polski, którzy na początku XX. wieku przenieśli się do Stanów Zjednoczonych.

Gary Ackermann. / foto: YouTube

Pozew został złożony w Sądzie Najwyższym na Manhattanie. Według zawartych w nim oskarżeń Ackermann miał dopuścić się molestowania seksualnego nastolatka w latach 60. ubiegłego wieku.

Ackermann przez kilkanaście lat był kongresmenem, a w czasie, w którym miało dojść do zdarzenia Ackermann był dyrektorem obozu w Nowym Jorku.

Pozew przeciwko Ackermannowi złożył dziś już 70-letni staruszek, który w czasie domniemanego zdarzenia miał 17 lat. Z kolei sam Ackermann jest od niego 6 lat starszy, młodzieżą opiekował się w czasie wakacyjnej przerwy, kiedy był studentem.

Sam Ackermann zarzeka się, że nigdy do takiego zdarzenia nie doszło. Z kolei adwokat domniemanej ofiary powiedział, że jego klient złożył pozew „ponieważ czuje, że został skrzywdzony i chce mieć swój dzień w sądzie”.

W samym pozwie nazwano Ackermanna dobrze znanym „seksualnym drapieżnikiem”, a nieoficjalnie mówi się, iż przypadków molestowania miało być więcej. Pozew został wezwany ze względu na prawo, które weszło w życie 14 sierpnia.

Zgodnie z nim wykreślono z prawa przepisy dotyczące przedawnienia w przypadku wykorzystywania seksualnego nieletnich. W ciągu zaledwie kilkunastu dni złożono już kilkaset pozwów.

Jeden z nich jest pozwem zbiorowym i dotyczy licznych przypadków molestowania w latach 1955-1986 na żydowskim uniwersytecie Yeshiva University w Nowym Jorku.

Jak w każdym takim przypadku ofiar przypominających sobie o molestowaniu po latach należy jednak zachować dystans, pamiętając o licznych fałszywych oskarżeniach, które pojawiały się w przeszłości.

Źródło; jta.org/Times of Israel

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=109466 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]