Aktualizacja strony została wstrzymana

Obrońca praw zwierząt twierdzi, że nie powinno się zabijać komarów

Francuski prezenter TV i obrońca praw zwierząt Aymeric Caron stwierdził, że ludzie nie powinni zabijać komarów. Zamiast tego powinni im pozwalać się żywić swoją krwią.

Caron stwierdził, że samice komarów ssą ludzką krew aby zdobyć proteiny dla swoich jajek. Tym samym ludzie zabijający komary atakują „matki, które próbują wykarmić swoje przyszłe dzieci”.

Z tego powodu, zdaniem Carona, osoby które kochają zwierzęta powinny nie zabijać komarów i traktować ich ugryzienia jak „donacje krwi”. „Można pomyśleć, że donacja krwi dla insekta, który jedynie próbuje wykarmić swoje dzieci to nie jest dramat” – stwierdził dodając, że samica komara nie ma innego wyjścia niż ryzykować własne życie dla swoich dzieci.

Caron radzi osobom, które jednak nie mają ochoty na bycie gryzionymi przez komary, żeby unikali ich poprzez częste mycie, rezygnację ze stosowania perfum i stosowanie naturalnych środków odstraszających jak czosnek czy lawenda.

Obrońca praw komarów robi jednak jeden wyjątek. Podając za przykład filozofa Alberta Schweitzera, jednego z pionierów ruchu obrony praw zwierząt, zezwala na zabijanie komarów w miejscach gdzie roznoszą malarię. Malaria to bardzo ciężka choroba pasożytnicza którą przenoszą właśnie samice komarów. To najpopularniejsza na świecie choroba zakaźna, która co roku kosztuje życie milionów osób.

Źródło: IndependentAutor: WM

Za: stefczyk.info (2019.08.26) | https://www.stefczyk.info/2019/08/26/obronca-praw-zwierzat-twierdzi-ze-nie-powinno-sie-zabijac-komarow/

Skip to content