Obrońca praw zwierząt twierdzi, że nie powinno się zabijać komarów

Aktualizacja: 2019-08-26 10:44 am

Francuski prezenter TV i obrońca praw zwierząt Aymeric Caron stwierdził, że ludzie nie powinni zabijać komarów. Zamiast tego powinni im pozwalać się żywić swoją krwią.

Caron stwierdził, że samice komarów ssą ludzką krew aby zdobyć proteiny dla swoich jajek. Tym samym ludzie zabijający komary atakują „matki, które próbują wykarmić swoje przyszłe dzieci”.

Z tego powodu, zdaniem Carona, osoby które kochają zwierzęta powinny nie zabijać komarów i traktować ich ugryzienia jak „donacje krwi”. „Można pomyśleć, że donacja krwi dla insekta, który jedynie próbuje wykarmić swoje dzieci to nie jest dramat” – stwierdził dodając, że samica komara nie ma innego wyjścia niż ryzykować własne życie dla swoich dzieci.

Caron radzi osobom, które jednak nie mają ochoty na bycie gryzionymi przez komary, żeby unikali ich poprzez częste mycie, rezygnację ze stosowania perfum i stosowanie naturalnych środków odstraszających jak czosnek czy lawenda.

Obrońca praw komarów robi jednak jeden wyjątek. Podając za przykład filozofa Alberta Schweitzera, jednego z pionierów ruchu obrony praw zwierząt, zezwala na zabijanie komarów w miejscach gdzie roznoszą malarię. Malaria to bardzo ciężka choroba pasożytnicza którą przenoszą właśnie samice komarów. To najpopularniejsza na świecie choroba zakaźna, która co roku kosztuje życie milionów osób.

Źródło: IndependentAutor: WM

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=109452 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]