Twitter ocenzurował… wymiona krowy. Nie chcą ujawnić skąd się bierze mleko? Wielu internautów zszokowanych

Aktualizacja: 2019-08-23 10:20 am

Algorytm cenzury obyczajowej na popularnym serwisie społecznościowym tym razem mocno przesadził. Pani Marie-Amélie Viargues hoduje krowy mleczne w Pruines we francuskiej Owernii i lubi się czasami dzielić ciekawostkami ze swojej pracy w internecie.

Jakie było jednak jej zdziwienie, kiedy 20 sierpnia Twitter ocenzurował zdjęcie wymion jednej z jej krów, bo algorytm moderacji tej sieci społecznościowej uznał, że jest to „treść wrażliwa”.

Tymczasem jedna z krów Marii-Amelii i imieniu Beza urodziła się niedawno z niezwykłą anatomiczną osobliwością, bowiem zwierze ma pięć wymion zamiast czterech. Kiedy jałówka dorosła i miała odbyć się jej pierwsze dojenie, zdjęcie z tej czynności jej właścicielka umieściła na koncie z podpisem: „Pierwsze dojenie Bezy. Łatwo ją rozpoznać.”

Ocenzurowanie tego wpisu wzbudziło wśród niektórych rozbawienie i pytanie – od kiedy krowie wymiona mogą być obraźliwe dla kogokolwiek? Inni tą absurdalną interwencją algorytmu i cenzurą natury, po prostu się wk…. Róbta tak dalej.

Źródło: France Ouest

Za: Najwyższy Czas! ()

 


 

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=109424 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]