Aktualizacja strony została wstrzymana

Twitter ocenzurował… wymiona krowy. Nie chcą ujawnić skąd się bierze mleko? Wielu internautów zszokowanych

Algorytm cenzury obyczajowej na popularnym serwisie społecznościowym tym razem mocno przesadził. Pani Marie-Amélie Viargues hoduje krowy mleczne w Pruines we francuskiej Owernii i lubi się czasami dzielić ciekawostkami ze swojej pracy w internecie.

Jakie było jednak jej zdziwienie, kiedy 20 sierpnia Twitter ocenzurował zdjęcie wymion jednej z jej krów, bo algorytm moderacji tej sieci społecznościowej uznał, że jest to „treść wrażliwa”.

Tymczasem jedna z krów Marii-Amelii i imieniu Beza urodziła się niedawno z niezwykłą anatomiczną osobliwością, bowiem zwierze ma pięć wymion zamiast czterech. Kiedy jałówka dorosła i miała odbyć się jej pierwsze dojenie, zdjęcie z tej czynności jej właścicielka umieściła na koncie z podpisem: „Pierwsze dojenie Bezy. Łatwo ją rozpoznać.”

Ocenzurowanie tego wpisu wzbudziło wśród niektórych rozbawienie i pytanie – od kiedy krowie wymiona mogą być obraźliwe dla kogokolwiek? Inni tą absurdalną interwencją algorytmu i cenzurą natury, po prostu się wk…. Róbta tak dalej.

Źródło: France Ouest

Za: Najwyższy Czas! ()

 


 

Skip to content