Aktualizacja strony została wstrzymana

Niemieckie wesołe miasteczko zamknęło nową karuzelę bo przypominała swastykę

Niemieckie wesołe miasteczko poinformowało, że ich nowa karuzela zostanie zamknięta i przebudowana. Wszystko przez to, że okazało się, że przypomina wielkie swastyki.

Właściciele wesołego miasteczka Tatzmania w szwarcwaldzkim mieście Loffingen oddali w zeszłym miesiącu do użytku nową karuzelę. Atrakcja, nazwana Adlerflug (niem. Orli Lot) została wyprodukowana we Włoszech.

Kiedy film przedstawiający ją w akcji trafił do sieci wybuchł jednak skandal. Internauci zauważyli bowiem, że kształt nowej karuzeli przypomina dwie wirujące swastyki. „To są Niemcy?!” – napisał jeden z użytkowników serwisu Reddit – „Jak Tatzmania nie zauważyła tego kształtu?!”.

Kiedy wybuchł skandal władze wesołego miasteczka stwierdziły, że nie zauważyły problemu dopóki nie wskazali go internauci.„Nie zauważyliśmy, że gondole są w formie swastyki” – powiedział gazecie Bild dyrektor miasteczka Rudiger Braun – „To nie było oczywiste na szkicach producenta”.  

Braun pomimo tego przeprosił wszystkich, którzy mogli poczuć się tym dotknięci. Obiecał, że jego firma jak najszybciej rozwiąże ten problem. Dzisiaj ogłoszono, że karuzela zostanie zamknięta i odesłana do przebudowy. Przebudowa będzie polegała na usunięciu jednej gondoli z każdego zespołu tak, aby pozostałe nie przypominały już symbolu nazistowskich Niemiec. Koszty tej przebudowy ma pokryć włoski producent, który w tak niefortunny sposób ją zaprojektował.

Działanie wesołego miasteczka nie dziwi jeśli się wie, że publiczne pokazywanie swastyk jest w Niemczech zabronione i może za nie grozić kara nawet trzech lat więzienia. „Operator postąpił mądrze reagując tak szybko” – skomentował Michael Wehner z regionalnej komisji edukacji politycznej – „Pokazywanie zabronionych symboli to przestępstwo i prędzej czy później ktoś złożyłby skargę”.

Źródło: NewsweekAutor: WM

Za: stefczyk.info (2019.08.21) | https://www.stefczyk.info/2019/08/21/niemieckie-wesole-miasteczko-zamknelo-nowa-karuzele-bo-przypominala-swastyke/

Skip to content