Aktualizacja strony została wstrzymana

Arcybiskup Ottawy potępia satanistyczną „czarną mszę” jako „nikczemną” i „nienawistną”

Arcybiskup Terrence Prendergast potępił tzw. czarną mszę, którą sataniści chcą „odprawić” w sobotę w Ottawie. Hierarcha podkreślił, że jest ona „nikczemna” i „nienawistna”. Dodał, że potępia ją z troski o wszystkich wiernych Kościoła.

„Niektórzy ludzie doradzali mi, żebym nic nie mówił, że ci, którzy popełniają ten świętokradzki czyn, szukają jedynie reklamy” – stwierdził abp Prendergast. „Ale muszę martwić się o mój własny lud (wiernych – przyp. red.), który byłby zszokowany tym, że nic z tym nie zrobiliśmy” – stwierdził hierarcha. „Moją troską jest wiara naszego ludu” – podkreślił.

Bluźnierczy rytuał, zorganizowany przez Nicholasa Marca, szefa krajowego organizacji Świątynia Szatana w Kanadzie, odbędzie się 17 sierpnia o godzinie 22:00 w heavy metalowym barze o nazwie The Koven. Miejsce to znajduje się zaledwie kilka przecznic od bazyliki i katedry Notre Dame w Ottawie. Marc powiedział redakcji Global News, że będzie to „pierwsza zorganizowana, publiczna czarna msza w historii Kanady”. Jak się okazuje, sataniści sprzedają dla wszystkich chętnych bilety po 20 dolarów, na podstawie których będą wpuszczani do baru.

Satanista stwierdził również, że rytuał satanistyczny jest „wyrazem wolności osobistej” oraz że „wyrazem wolności jest bluźnierstwo”. Jak wynika z jego wypowiedzi dla Global News, sataniści podczas „czarnej mszy” zamierzają odwrócić krzyż do góry nogami. Podczas bluźnierstwa będą obecne także inne satanistyczne symbole.

Abp Prendergast powiedział w rozmowie National Catholic Register, że archidiecezja ottawska zapytała organizatorów, czy podczas „czarnej mszy” użyją konsekrowanej hostii. Sataniści mieli zaprzeczyć tłumacząc, że są organizacja ateistyczną i nie uznają wartości teologicznej konsekracji.

Hierarcha podkreślił, że ewentualne wykorzystanie konsekrowanej hostii byłoby „podłe i świętokradcze”, a także stałoby się atakiem na najświętszą rzeczywistość naszej wiary: Ciało, Krew, Dusze i Boskość Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Dodał jednak, że spotkanie satanistów będzie mimo wszystko miało charakter nienawistny, ponieważ manipuluje i wyśmiewa Mszę św.

Arcybiskup Ottawy stwierdził również, że praktyki okultystyczne i satanistyczne otwierają drzwi do „królestwa zła”, dając demonicznym duchom przyzwolenie, aby „zainfekować miasta negatywnymi i złymi energiami”. Hierarcha zapowiedział odprawienie Mszy św. w intencji zadośćuczynienia za zło, które wydarzy się podczas satanistycznego obrzędu.

Hierarcha poprosił również o modlitwę wiernych w intencji osób, które wezmą udział w „czarnej mszy”. „Proszę wstawiennicze grupy modlitewne, aby modliły się za tych, którzy planują wziąć udział w tym wydarzeniu, aby odwrócili się od ścieżki ciemności i zamiast tego zwrócili się ku światłu wiary” – powiedział abp Prendergast na łamach National Catholic Register.

Źródło: LifeSiteNews.com

WMa

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2019-08-15) | https://www.pch24.pl/arcybiskup-ottawy-potepia-satanistyczna-czarna-msze-jako-nikczemna-i-nienawistna,70195,i.html

Skip to content