Protest przeciw koncertowi Madonny w Polsce 15 sierpnia

Aktualizacja: 2009-07-1 11:15 am

Przeciwnicy występu Madonny w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny zwierają szeregi, przede wszystkim modlitewne. Krucjatę różańcową rozpoczęło stowarzyszenie „Pro Polonia”, do inicjatywy zachęca też Wojciech Cejrowski. W tej sprawie modlą się również dyskutanci Forum Frondy.


– Madonna znaczy to samo, co Notre Dame, Our Lady czy Nasza Pani czyli Matka Boża. Znaczy to samo, co Częstochowska Pani – Czarna Madonna!!! Oznacza bardzo konkretną osobę, która jest Matką naszego Zbawiciela i naszą własną. Która jest Królową Nieba i Ziemi. – Reakcja na bluźnienie tej Matce i Królowej, przewrotne przydawanie sobie jej miana może być tylko jedna: SPRZECIW!!! – apeluje Cejrowski.

Protestujący zrzeszeni w Komitecie Obrony Wiary i Tradycji Narodowych “Pro Polonia” zwrócili się o poparcie tego pomysłu do najważniejszych osób w polskim kościele – metropolity warszawskiego arcybiskupa Kazimierza Nycza, przewodniczącego Episkopatu arcybiskupa Józefa Michalika oraz kapelana wojska i policji – biskupa Tadeusza Płoskiego.

Na początku lipca w kościele sióstr wizytek w Warszawie odbędzie się msza św. rozpoczynająca „krucjatę różańcową w intencji wynagradzającej zniewagę jaką organizatorzy i władze państwowe oraz samorządowe wyrządzają Matce Bożej”.

Pierwszy Kowboj RP zaznacza, że nie jest przeciwnikiem samego koncertu Madonny w Polsce, ale organizowania go w tym terminie. – Niech każdy, na ile potrafi, uczyni coś w kierunku odwołania tego potwornego przedsięwzięcia – a przynajmniej niech nie zapomni o modlitwie za bluźniącą gwiazdę, organizatorów i tych, co chcą wziąć udział w jej występie – prosi znany podróżnik.

Krucjata różańcowa trwa również na Forum Frondy. Od 21 czerwca z inicjatywy Forumowicza Dextimusa dyskutanci naszego portalu modlą się w intencji odwołania koncertu Madonny zaplanowanego na 15 sierpnia w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz o łaskę nawrócenia dla piosenkarki.

MaRo/FF/Cejrowski.pl/Propolonia.pl/Dz

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=10927 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]