Aktualizacja strony została wstrzymana

Protest przeciw koncertowi Madonny w Polsce 15 sierpnia

Przeciwnicy występu Madonny w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny zwierają szeregi, przede wszystkim modlitewne. Krucjatę różańcową rozpoczęło stowarzyszenie „Pro Polonia”, do inicjatywy zachęca też Wojciech Cejrowski. W tej sprawie modlą się również dyskutanci Forum Frondy.


– Madonna znaczy to samo, co Notre Dame, Our Lady czy Nasza Pani czyli Matka Boża. Znaczy to samo, co Częstochowska Pani – Czarna Madonna!!! Oznacza bardzo konkretną osobę, która jest Matką naszego Zbawiciela i naszą własną. Która jest Królową Nieba i Ziemi. – Reakcja na bluźnienie tej Matce i Królowej, przewrotne przydawanie sobie jej miana może być tylko jedna: SPRZECIW!!! – apeluje Cejrowski.

Protestujący zrzeszeni w Komitecie Obrony Wiary i Tradycji Narodowych „Pro Polonia” zwrócili się o poparcie tego pomysłu do najważniejszych osób w polskim kościele – metropolity warszawskiego arcybiskupa Kazimierza Nycza, przewodniczącego Episkopatu arcybiskupa Józefa Michalika oraz kapelana wojska i policji – biskupa Tadeusza Płoskiego.

Na początku lipca w kościele sióstr wizytek w Warszawie odbędzie się msza św. rozpoczynająca „krucjatę różańcową w intencji wynagradzającej zniewagę jaką organizatorzy i władze państwowe oraz samorządowe wyrządzają Matce Bożej”.

Pierwszy Kowboj RP zaznacza, że nie jest przeciwnikiem samego koncertu Madonny w Polsce, ale organizowania go w tym terminie. – Niech każdy, na ile potrafi, uczyni coś w kierunku odwołania tego potwornego przedsięwzięcia – a przynajmniej niech nie zapomni o modlitwie za bluźniącą gwiazdę, organizatorów i tych, co chcą wziąć udział w jej występie – prosi znany podróżnik.

Krucjata różańcowa trwa również na Forum Frondy. Od 21 czerwca z inicjatywy Forumowicza Dextimusa dyskutanci naszego portalu modlą się w intencji odwołania koncertu Madonny zaplanowanego na 15 sierpnia w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz o łaskę nawrócenia dla piosenkarki.

MaRo/FF/Cejrowski.pl/Propolonia.pl/Dz

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/protest_wobec_koncertu_madonny_w_polsce_15_sierpnia

Skip to content