Aktualizacja strony została wstrzymana

Abp Henryk Hoser o „tęczowej zarazie”: to choroba antropologiczna o cechach pandemii

„Alegoria o tęczowej zarazie jest bardzo adekwatna.(…) Jej ofiarami padają rzesze ludzi uczestniczących w marszach czarnych i kolorowych. Potrzebują intensywnej modlitwy” – napisał w liście do abp. Marka Jędraszewskiego abp Henryk Hoser.

Poniżej publikujemy całą treść listu, jaki abp Henryk Hoser SAC przekazał do metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego.

Drogi Księże Arcybiskupie Marku,

Z perspektywy Medjugorje śledzę walki o prawdę w naszej Ojczyźnie i modlitwą wspieram znakomitego następcę Karola Wojtyły na urzędzie biskupim Krakowa. Gratuluję odwagi, tej parezji, nieodłącznej od misji następcy Apostołów: Mt 5, 11. W Twojej postawie znajdują się odwołania do uczynków miłosierdzia względem duszy, począwszy od pierwszego: grzeszących upominać.

Użyta przez Ekscelencję w homilii z 1 sierpnia 2019 r. alegoria o tęczowej zarazie jest bardzo adekwatna. W nawiązaniu do wstrząsającego wiersza Józefa Szczepańskiego (zginął zaraz po napisaniu tegoż, w początku września ’44 r.), w nawiązaniu do suplikacji – „Od powietrza(…)” i w nawiązaniu do epidemiologii: chodzi o chorobę antropologiczną zaraźliwą już o cechach pandemii. Jej ofiarami padają rzesze ludzi uczestniczących w marszach czarnych i kolorowych. Potrzebują intensywnej modlitwy, bo bez pomocy Ducha Świętego jesteśmy za słabi.

Polecam Księdza Arcybiskupa naszej Matce Maryi pod wszystkimi Jej wezwaniami.

+ abp Henryk Hoser SAC

Źródło: diecezja.pl

TK

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-08-13) | https://www.pch24.pl/abp-henryk-hoser-o-teczowej-zarazie–to-choroba-antropologiczna-o-cechach-pandemii,70154,i.html