Bp Edward Kawa: niedługo będziemy się bali zrobić znak krzyża, żeby nikogo nie urazić

Aktualizacja: 2019-08-13 12:44 pm

Jako obywatele swego państwa, jako katolicy, jako ludzie wierzący, musimy bronić swoich wartości – podkreślił bp Edward Kawa, który w poniedziałek wieczorem przewodniczył Mszy Świętej w czasie Wielkiego Odpustu Kalwaryjskiego ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla.

Nawiązując do ewangelicznej sceny cudu z Kany Galilejskiej, bp Kawa stwierdził, że i dzisiaj my – wierni „potrzebujemy tego wina, tego Ducha Świętego”. – Byśmy byli mocni w wierze, abyśmy dzisiaj wiedzieli w kogo wierzymy, na czym polega nasza wiara i abyśmy bronili tych wartości, które wypływają z wiary i mojej relacji z Bogiem. Abyśmy je przekazywali, abyśmy nimi żyli i dawali światu prawdziwe świadectwo ludzi wierzących – wskazywał.

Lwowski biskup pomocniczy podkreślił, że bardzo potrzeba, abyśmy byli świadomymi i odważnymi katolikami. – Możemy milczeć, patrzeć, z czasem możemy się zacząć bać. Już niedługo będziemy się bali nawet zrobić znak krzyża w miejscu publicznym, bo możemy kogoś urazić. A możemy dzisiaj, jako obywatele swego państwa, jako katolicy, jako ludzie wierzący, właśnie bronić swoich wartości. Mówić o tym, że to ja jestem katolikiem, to ja należę do tego Kościoła, to mnie przede wszystkim obraża to, że ktoś publicznie łamie moje przekonania religijne, znęca się czy wyśmiewa moją wiarę, łamie moje prawa – mówił stanowczo.

KAI

TK

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-08-13)

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Jak wiemy po powrocie z Brukseli na lotnisku w Warszawie hierarchowie zapytani dlaczego pochowali Krzyże do kieszeni wewnętrznych marynarek oświadczyli: “aby nie drażnić”.
Ryś

 


 

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=109240 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]