Aktualizacja strony została wstrzymana

Kard. Burke: nieudzielenie Komunii katolickim politykom, którzy popierają aborcję i czyny homoseksualne, jest przysługą, a nie karą

Liderzy w rządzie tego państwa [USA], którzy nie są katolikami, mówią mi, że byli pewni, iż katolicka nauka na temat aborcji, tzw. małżeństw jednopłciowych itd. zmieniła się, ponieważ tak wielu katolików na Kapitolu regularnie wspiera tego rodzaju ustawodawstwo. I to jest skandal – powiedział kard. Raymond Burke w wywiadzie, jakiego udzielił w czwartek stacji telewizyjnej Fox News.

Amerykański hierarcha skrytykował katolickich polityków, którzy wspierają aborcję i „małżeństwa” osób tej samej płci oraz stwierdził, że politycy tacy jak Joe Biden nie powinni przyjmować Komunii św., gdyż „nie są w komunii z Chrystusem”. Kardynał wyjaśnił przy tym, że nieudzielenie Komunii takim politykom „nie jest karą. W rzeczywistości wyświadcza się tym ludziom przysługę, kiedy się im mówi: Nie przystępuj. Ponieważ jeśli przystępują [do Komunii] popełniają świętokradztwo”.

Mówiąc o kryzysie Kościoła katolickiego, kardynał zaprzeczył, aby był wrogiem papieża Franciszka. Jak zauważył, nie ma „nic dalszego od prawdy. Nigdy nie wypowiadałem się przeciwko papieżowi Franciszkowi ani nie mówiłem o nim bez szacunku”.

Odnosząc się do kwestii nadużyć seksualnych w Kościele hierarcha potwierdził swoje stanowisko odnośnie istnienia czynnych homoseksualistów wśród duchowieństwa, zauważając, że ich obecność jest niedopuszczalna, gdyż stanowi jedną z przyczyn tego kryzysu. Jak dodał – nie oznacza to jednak, że jest „homofobem”. Mówiąc o arcybiskupie McCarricku podkreślił, że nie był świadom jego ponurej roli, jaką odegrał w skandalu molestowania seksualnego.

Portal Church Militant, komentując to stwierdzenie, zauważa, iż w przeciwieństwie do innych, którzy tuszowali postępowanie McCarricka, kard. Burke nie miał z nim żadnych związków, a nawet istnieją dowody, że „McCarrick postrzegał go jako przeciwnika”.

Kardynał Burke wyraził optymizm co do przyszłości Kościoła, gdyż spotkał „wielu wspaniałych młodych księży” oraz wiernych katolików wśród młodego pokolenia. A choć skandal z udziałem McCarricka może wstrząsnąć wiarą, to jednak „Chrystus jest Głową Kościoła. A Chrystus swojego Kościoła nie porzuca”.

Źródło: ChurchMilitant.com / foxnews.com
jjf

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2019-08-11) | https://www.pch24.pl/kard--burke--nieudzielenie-komunii-katolickim-politykom--ktorzy-popieraja-aborcje-i-czyny-homoseksualne--jest-przysluga--a-nie-kara,70102,i.html

Skip to content