Zjazd zamiast delegalizacji. Komunistyczna Partia Polski – mimo deklaracji polityków PiS – ciągle legalna

Od roku 2013 Bartosz Kownacki, zaś od 2018 Patryk Jaki. Politycy PiS nie raz zapowiadali walkę z legalnym istnieniem Komunistycznej Partii Polski oraz doprowadzenie do jej delegalizacji, jednak mimo upływu kolejnych miesięcy rządów Zjednoczonej Prawicy, skrajnie lewicowa formacja ciągle istnieje.

22 lipca, który w PRL-u był świętem państwowym, pozostaje okazją do świętowania dla zwolenników komunizmu. Jak podaje serwis rp.pl, w przededniu rocznicy ogłoszenia manifestu PKWN, który był organem zniewalania Polski przez Stalina, w Bytomiu obradował V Zjazd Komunistycznej Partii Polski.

„Sala podczas zjazdu komunistów została przybrana w czerwone sztandary, z czego jeden miał nadrukowany portret Lenina” – czytamy w serwisie.

Portal dziennika „Rzeczpospolita” odnotowuje przy okazji, że Zjazd przyjął uchwałę „przeciwko amerykańskiemu imperializmowi” oraz wybrał nowe władze.

Co prawda w imprezie udział brało zaledwie 26 osób (z 34, które miały pojawić się na Zjeździe i z ponad stu, które – wedle lidera formacji – są aktywnymi działaczami), jednak nie zmienia to faktu, że symbolicznej i przywracającej poczucie sprawiedliwości delegalizacji partii odwołującej się do komunizmu ciągle brakuje. Sytuacji nie zmieniły 4 lata rządów Prawa i Sprawiedliwości. Tymczasem formacja zarówno w czasach opozycyjnych jak i po przejęciu władzy deklarowała chęć podjęcia działań w sprawie.

Źródło: rp.pl

MWł

POLECAMY RÓWNIEŻ TEKST:

Polsko, czas na strefę wolną od komunizmu!

 

 


 

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2019-08-12) | https://www.pch24.pl/zjazd-zamiast-delegalizacji--komunistyczna-partia-polski---mimo-deklaracji-politykow-pis---ciagle-legalna,70122,i.html

Skip to content