Zjazd zamiast delegalizacji. Komunistyczna Partia Polski – mimo deklaracji polityków PiS – ciągle legalna

Aktualizacja: 2019-08-12 11:20 am

Od roku 2013 Bartosz Kownacki, zaś od 2018 Patryk Jaki. Politycy PiS nie raz zapowiadali walkę z legalnym istnieniem Komunistycznej Partii Polski oraz doprowadzenie do jej delegalizacji, jednak mimo upływu kolejnych miesięcy rządów Zjednoczonej Prawicy, skrajnie lewicowa formacja ciągle istnieje.

22 lipca, który w PRL-u był świętem państwowym, pozostaje okazją do świętowania dla zwolenników komunizmu. Jak podaje serwis rp.pl, w przededniu rocznicy ogłoszenia manifestu PKWN, który był organem zniewalania Polski przez Stalina, w Bytomiu obradował V Zjazd Komunistycznej Partii Polski.

„Sala podczas zjazdu komunistów została przybrana w czerwone sztandary, z czego jeden miał nadrukowany portret Lenina” – czytamy w serwisie.

Portal dziennika „Rzeczpospolita” odnotowuje przy okazji, że Zjazd przyjął uchwałę „przeciwko amerykańskiemu imperializmowi” oraz wybrał nowe władze.

Co prawda w imprezie udział brało zaledwie 26 osób (z 34, które miały pojawić się na Zjeździe i z ponad stu, które – wedle lidera formacji – są aktywnymi działaczami), jednak nie zmienia to faktu, że symbolicznej i przywracającej poczucie sprawiedliwości delegalizacji partii odwołującej się do komunizmu ciągle brakuje. Sytuacji nie zmieniły 4 lata rządów Prawa i Sprawiedliwości. Tymczasem formacja zarówno w czasach opozycyjnych jak i po przejęciu władzy deklarowała chęć podjęcia działań w sprawie.

Źródło: rp.pl

MWł

POLECAMY RÓWNIEŻ TEKST:

Polsko, czas na strefę wolną od komunizmu!

 

 


 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=109221 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]