Wojciech Cejrowski usunięty z miejsca, w którym rozmawiał z fanami i podpisywał książki na Jarmarku Dominikańskim. “To polecenie prezydent Aleksandry Dulkiewicz”

Aktualizacja: 2019-08-2 9:38 am

Wojciech Cejrowski, znany podróżnik i publicysta został usunięty przez „umundurowanych na czarno ludzi”, którzy działali z polecenia „prezydent Aleksandry Dulkiewicz” z terenu kościelnego, na którym rozmawiał z fanami, robił zdjęcia i podpisywał książki.

– Wojciech Cejrowski nie stoi już przy Kaplicy Królewskiej w Gdańsku. Na polecenie prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, sześciu umundurowanych na czarno ludzi (w tym jeden, który przedstawił się jako “Piotr Adrian”) usunęło Pana Cejrowskiego z terenu kościelnego, na którym rozmawiał z fanami, robił zdjęcia i podpisywał książki – czytamy na profilu dziennikarza w mediach społecznościowych.

Autor wielu książek i publikacji prasowych musiał zmienić miejsce, w którym przebywał i aktualnie jego stoisko znajduje się w pobliżu tylnych schodów Bazyliki Mariackiej w Gdańsku.

Z OSTATNIEJ CHWILI
Wojciech Cejrowski nie stoi już przy Kaplica Królewska w Gdańsku. Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz przysłała sześciu umundurowanych na czarno ludzi (w tym jeden, który przedstawił się jako “Piotr Adrian”), którzy “na życzenie pani prezydent” usunęli Pana Cejrowskiego z terenu kościelnego, na którym rozmawiał z fanami, robił zdjęcia i podpisywał książki.
Pan #Cejrowski stoi obecnie tam, gdzie stał wczoraj, czyli na tylnych schodach Bazyliki Mariackie

Zobacz więcej

– Wczoraj stałem na plecach Bazyliki Mariackiej i było mi tam dobrze, choć padało, a książki nie lubią deszczu. Przyszedł Proboszcz, obejrzał mnie kilka razy po gospodarsku i mówi tak: Tam będzie Panu lepiej, mówiłem. I wskazał na Kaplicę Królewską. Rzeczywiście mówił. Gdy ustalaliśmy gdzie mam stać, wspominał, że pod Kaplicą Królewską będę miał po królewsku, a to też Jego teren więc mogę stać i mnie nikt nie ruszy – relacjonuje podróżnik.

Niestety, stało się inaczej i Wojciech Cejrowski, razem ze swoimi książkami, musiał ponownie zmienić miejsce. Na Jarmarku Dominikańskim ma spotykać się z fanami tradycyjnie w każdy czwartek, piątek i sobotę od rana do wieczora, tak jak miało to miejsce co roku od wielu lat. – Zapraszamy (póki się da) na zdjęcia, rozmowy i po autografy. Dziękujemy za obecność oraz wyrazy wsparcia i niezgody na urzędowy faszyzm informuje na Faceobooku.

Jaki był powód interwencji? Według Marty Drzewieckiej, inspektor ds. kontaktów z mediami gdańskiej Straży Miejskiej, stoisko usunięto na polecenie urzędników Gdańskiego Zarząd Dróg i Zieleni. – Urzędnikom i ochronie Jarmarku Dominikańskiego towarzyszyło dwóch strażników miejskich, którzy asystowali wykonującym swoje obowiązku pracownikom GZDiZ – dowiedzieliśmy się od przedstawicielki gdańskiej Straży Miejskiej.

Źródło: Stefczyk.infoAutor: ac

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=109123 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]