Donald Trump w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego: Polacy sfinansują bazę USA nad Wisłą

Aktualizacja: 2019-08-2 9:24 am

Mam wiele szacunku dla Polski. Ludzie w Polsce mnie lubią, a ja lubię ich, i wkrótce tam pojadę. Wiem też, ze budują instalację wojskową, która jest przyjazna Stanom Zjednoczonym, którą finansują sami w 100 proc. – powiedział w czwartek Donald Trump.

Amerykański prezydent tymi słowami odpowiedział na prośbę korespondenta Polskiego Radia w Waszyngtonie Marka Wałkuskiego, który poprosił go o przesłanie dla Polaków z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

W tym tygodniu Biały Dom oficjalnie potwierdził przyjazd Donalda Trumpa do Polski. Prezydent USA przyleci wieczorem 31 sierpnia. Jego wizyta zakończy się 2 września.

Trump weźmie udział w obchodach 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Źródło: Twitter

TK

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-08-02)

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

My Polacy kochamy płacić za obecność obcych wojsk za naszym terenie. Jestem taki wdzięczny pisowi za ten prezent, że hoho.
Robert

@Druh Ryszard: Bazy amerykańskie są eksterytorialne. Polacy nie mają tu nic do powiedzenia. Także polscy dowódcy i generałowie oraz prezydent MUSZĄ się podporządkować amerykanom. Bredzisz. Bliski Wschód został zrujnowany przez USA i Izrael, podczas realizowania żydowskiej geopolityki tych państw. Widzę że życzysz Polsce tego samego. Zapominasz też o planowanym przez oba mocarstwa amerykańsko-rosyjskim sojuszu przeciw Chinom. Rosja wybierze taki sojusz, który pozwoli zachować Rosji suwerenność i prawdopodobnie wybierze USA. W celu przyspieszenia “dobrowolnej decyzji” Putina w tym kierunku Trump osadza tutaj swoje wojska. Nie zawaha się przed prowokacją. Przy okazji Izrael znajdzie w Polsce “schronienie” przed “agresywnym” Iranem. Oczywiście kosztem naszej własności, wolności, wiary, genderowej edukacji dzieci, likwidacji rodziny i wszystkich wartości cywilizacji łacińskiej.
tag

No cóż. Trumpowi i wspólczesnym politykom amerykańskim chyba uda się to, czego nie byli w stanie dokonać sowieci przez kilkadziesiąt lat. Robią jak widać wiele, aby wyleczyć Polaków z nieuzasadnionej niczym racjonalnym miłości do USA.
PM

Od początku XXI wieku wszystkie polskie rządy, dosłownie wszystkie, kwestie bezpieczeństwa opierają wyłącznie na sojuszu z USA. Nie mamy własnej armii zdolnej bronić Polski, nie mamy służb specjalnych, nie mamy siły ekonomicznej, nie mamy mediów o zasięgu światowym, które prowadziłyby walkę z wrogą propagandą. NIC nie mamy. Uzależniliśmy się od amerykańskiej ochrony i padliśmy u stóp Waszyngtonu jak ostatni niewolnik. Podajcie jeden powód, dlaczego Amerykanie nie mieliby tej sytuacji wykorzystać.
cogito

80 lat minęło a my dalej niczego się nie nauczyliśmy…
lolo

 


 

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=109116 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]