Aktualizacja strony została wstrzymana

Korporacyjna cenzura? Apple News blokuje czołowy portal pro-life

Apple News po ponad tygodniu zablokował czołowemu portalowi pro-life dostęp do swej platformy umożliwiającej publikowanie tekstów. Oficjalnym powodem jest rzekoma nietolerancja. Life Site News nie składa jednak broni. Portal zorganizował petycję o zmianę decyzji technologicznego giganta.

Apple News w drugiej połowie lipca zaaprobowało wniosek tworzonego przez konserwatywnych katolików portalu Life Site News o publikowanie na ich platformie. Jednak po upływie ponad tygodnia, 31 lipca, portal zablokował stronie dostęp i usunął wszystkie dotychczasowe treści. Oficjalny powód to niedostosowanie się do wytycznych firmy i nietolerancja wobec konkretnej grupy.

Jak jednak zauważa portal LifeSiteNews, w mejlu od Apple nie zawarto dokładnych informacji, co konkretnie świadczy o dyskryminacji specyficznych grup.

LifeSiteNews zorganizowało petycję poparcia dla przywrócenia dostępu do strony. Autorzy podkreślają, że Apple nie podało szczegółów uzasadniających zarzuty. Tymczasem jak zauważa John-Henry Westen, redaktor naczelny portalu, współcześnie nawet umiarkowane opinie jawią się jako przejaw nienawiści i nietolerancji. „Niestety w naszym pełnym podziałów klimacie politycznym, nawet łagodne przejawy chrześcijańskiego i konserwatywnego światopoglądu są często usuwane jako de facto nienawiść i nietolerancja. Z pewnością żywimy nadzieję, że nie dotyczy to Apple. Jednak w czasach, gdy istnieją coraz silniejsze dowody na lewicową cenzurę technologicznych gigantów, jego decyzja jest przerażająca” – czytamy na lifepetitions.com.

Apple to jedna z największych firm świata. 2 sierpnia 2018 jej wartość przekroczyła miliard dolarów – co było pierwszym takim przypadkiem w skali globu. Według stanu na 8 lipca, Apple jest drugą firmą na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej (po firmie Microsoft). Kolejne miejsca zajmują Amazon, Alphabet (właściciel Google), fundusz inwestycyjny Berkshite Hathaway i Faceboook. Wśród 10 największych firm świata aż 6 to korporacje technologiczne, bogatsze niż niejedno państwo. Do tego dochodzi ogromna liczba użytkowników. Ich wpływ – także na kształtowanie światopoglądu – jest ogromny.

Źródła: lifesitenews.com / lifepetitions.com / investopedia.com / worldatlas.com / pch24.pl

mjend  

Podpisz petycję w obronie Life Site News 

CZYTAJ TAKŹE:

Korporacjom wojna kulturowa nie jest obojętna 

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-08-01)

 


 

Drugie i ostatnie ostrzeżenie dla wRealu24.tv. YouTube zablokował kolejny materiał

Platforma YouTube po raz kolejny w ostatnich dniach zablokowała telewizję internetową wRealu24. „Komuna wróciła!” – alarmuje Marcin Rola, szef stacji. Powodem do ocenzurowania niezależnej telewizji internetowej okazała się… transmisja z czwartkowych obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

„PILNE! Youtube znowu zablokował telewizję wRealu24! Tym razem cenzorom nie spodobało się, że Polacy chcą uczcić bohaterów narodowych Powstania Warszawskiego. Blisko 4 godzinna transmisja z Godziny W i Marszu PW została właśnie zablokowana! Komuna wróciła!” – poinformował na Twitterze Marcin Rola.

Z komunikatu jaki został przekazany przez YT wynika, że transmisja czwartkowych obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zawiera treści… „gloryfikujące przemoc lub podżegające do przemocy wobec drugiego człowieka lub grupy ludzi”.

Źródło: Twitter / wrealu24.tv

TK

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-08-02)

 


 

YouTube oszalał! Relację z tegorocznej godziny „W” zaklasyfikował jako „mowę nienawiści”

Należąca do Google platforma YouTube rozdaje ostatnio bany jak leci. Tydzień temu zablokowany został tymczasowo kanał telewizji wRealu24. Teraz ponownie nałożona została blokada na… relację z obchodów 75 rocznicy Powstania Warszawskiego. Powód? „Mowa nienawiści”.

Usunięty materiał/fot. prnt scrn facebook.com/youtube.com

Usunięty materiał/fot. prnt scrn facebook.com/youtube.com

Czym teoretycznie jest „mowa nienawiści” nikt tak naprawdę nie wie. W praktyce jest to zakaz krytyki lewackich ideologii czy głupot, przy jednoczesnym – jak widać – zakazie propagowania jakichkolwiek treści prawicowych.

Telewizja internetowa wrealu24.pl tydzień temu została zablokowana na kilka dni. Ostatnio też blokadę nałożono na kanał portalu wsensie.pl, bany od serwisu otrzymało też kilku innych vlogerów, m.in. nasz dziennikarz.

Okazuje się, że YouTube zablokował relację z Marszu Powstania Warszawskiego. Telewizja wrealu24.pl była na miejscu wydarzenia i prowadziła transmisję na żywo.

Relacja z „Godziny W” została zdjęta przez YouTube pod pretekstem „szerzenia nienawiści”. Warto przypomnieć, że relacja ta w 11 godzin zebrała ok. 65 tys. wyświetleń i 43. miejsce w karcie „Na Czasie”. Tak lobbyści walczą z wolnością słowa – napisał na jednej z facebookowych grup pan Adam.

Okazuje się, że w serwisie YouTube rzeczywiście relacja jest niedostępna. – Ten film został usunięty z powodu naruszenia zasad YouTube dotyczących szerzenia nienawiści – głosi komunikat serwisu.

Źródło: youtube.com/facebook.com/nczas.com

Za: Najwyższy Czas! (02/08/2019)

 


 

Facebook odrzucił polski pozew dotyczący blokowania wpisów! Źenujące tłumaczenie: „Nie znamy języka polskiego”

Portal Facebook odmówił przyjęcia polskiego pozwu w związku z blokowaniem wpisów aktywistów antynarkotykowych. Tłumaczenie przedstawicieli firmy jest żenujące – Facebook nie zatrudnia ponoć prawników mówiących po polsku. Przypomnijmy, że platforma ma ok. 16 mln polskich użytkowników, z którymi zawarł umowy…

Takie traktowanie polskich partnerów biznesowych to jawne plucie im w twarz. Wspierająca pozew fundacja Panoptykon podaje, że Facebook ma ok. 16 mln polskich użytkowników, z którymi zawarł umowy, a mimo to nie zatrudnia ponoć prawników mówiących po polsku.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

Źródło: PAP, Polsat News

Za: Najwyższy Czas! (06/08/2019)

 


 

YouTube odblokował film z homilią abp. Jędraszewskiego. Serwis przyznał się do błędu

Nagranie homilii arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, w której skrytykowana została ideologia LGBT, jest ponownie dostępne w YouTube. Serwis oficjalnie przyznał się do błędu i odblokował film.

Arcybiskup Marek Jędraszewski podczas Mszy Świętej w krakowskim kościele Mariackim z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego wygłosił homilię. Hierarcha podkreślił, że to z powstańczych mogił narodziła się wolna Polska. – Trzeba było długo na nią czekać. Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa – stwierdził.

Te słowa hierarchy wzbudziły oburzenie tzw. środowisk LGBT i osób je poperających. Na tym jednak się nie skończyło. Film z homilii, jaki zamieszczony został na profilu Radia Maryja, został zablokowany przez serwis YouTube.

Po kilku godzinach YouTube jednak przyznał się do błędu i zdjął blokadę z filmu zawierającego homilię arcybiskupa.

„Ostrzeżenia dotyczące naruszenia Wytycznych dla społeczności są przyznawane, gdy treści w YouTube zostaną zgłoszone do sprawdzenia przez członków społeczności YouTube lub naszą technologię. Na YouTube pojawia się bardzo dużo treści i decyzję podejmujemy zawsze w oparciu o Wytyczne dla społeczności i bieżący kontekst. W materiałach mogą być np. omawiane tematy, które dostarczają analizy bieżących wydarzeń czy mają wartość dokumentalną. Zdarza się, że podejmujemy decyzję o blokadzie, która jest niewłaściwa. Kiedy dowiemy się o takim błędzie, robimy wszystko, aby jak najszybciej przywrócić zablokowaną treść. Naszym użytkownikom dajemy również możliwość odwołania się od naszych decyzji i zawsze ponownie oceniamy zamieszczone materiały” – poinformowało biuro prasowe YouTube.

Źródło: Radio Maryja

TK

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-08-06)

 


 

Skip to content