Dbasz o porządek i przestrzeganie zasad? Uważaj! Możesz zostać „homofobem” jak motorniczy z Poznania

Aktualizacja: 2019-07-31 8:45 am

Poznański motorniczy usłyszał od młodej kobiety, że jest… „homofobem”. Wszystko dlatego, że przywrócił porządek naruszony przez naklejkę.

O zdarzeniu donosi portal epoznan.pl, który otrzymał informację od czytelnika. Z relacji wynika, że młoda kobieta umieściła na drzwiach kabiny motorniczego naklejkę. Fotografia opublikowana w serwisie wskazuje, że była to naklejka w tęczowych barwach z napisem „strefa wolna od nienawiści” oraz z adresem strony prohomoseksualnej organizacji KPH. W ostatnich dniach tego typu materiały (tworzone zarówno przez zwolenników jak i przeciwników homopropagandy) stanowią ognisko zapalne polskiej debaty publicznej.

Motorniczy – jak podaje epoznan.pl – usunął z drzwi kabiny naklejkę, zaś „dziewczyna go wyzwała, że jest homofobem”. Tymczasem – co warto podkreślić – pracownik komunikacji miejskiej nie zrobił niczego niewłaściwego, gdyż – jak wynika ze słów Iwony Gajdzińskiej z MPK Poznań – umieszczanie jakichkolwiek materiałów w „przestrzeni każdego pojazdu” jest niedozwolone. Wyjątek stanowią informacje pasażerskie. Motorniczy przywrócił więc porządek naruszony przez prohomoseksualną naklejkę.

Niewłaściwe było natomiast zachowanie młodej dziewczyny, która najpierw umieściła naklejkę w niedozwolonym miejscu, zaś na podjęcie przez motorniczego właściwej i zgodnej z zasadami reakcji odpowiedziała agresją słowną, korzystając przy tym z absurdalnego pojęcia wytworzonego przez aktywistów homoseksualnego lobby.

Źródło: epoznan.pl / tvp.info

MWł

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=109063 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]