Aktualizacja strony została wstrzymana

Naczelny rabin Jerozolimy potępia gejów i wywołuje burzę w Izraelu. Natychmiastowa odpowiedź organizacji LGBT

Telewizja publiczna w Izraelu wyemitowała fragmenty kazania naczelnego rabina Jerozolimy Shlomo Amara. Krytykuje on homoseksualistów i nie zgadza się, by uważali się za religijnych.

Naczelny rabin Jerozolimy Shlomo Amar / Fot. Wikipedia

Organizacje LGBT domagają się swoich praw w Izraelu. Minister tamtejszej edukacji Rafi Peretz niedawno powiedział, że dobrym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie terapii dla gejów, by nawrócić ich na heteroseksualizm.

Słowa te wywołały ogromną burzę. Gorącą atmosferę podsycił jeszcze bardziej rabin Amar, w przeszłości naczelny rabin Izraela, a obecnie Jerozolimy.

Są ludzie, którzy nazywają siebie religijnymi, a wpadli w pułapkę homoseksualizmu. Nie są religijni. Byłoby znacznie lepiej, gdyby pokazali swoje prawdziwe oblicze. Ich ciała grzeszą przeciwko narodowi żydowskiemu – powiedział Amar.

Każdy może jednak z tym wygrać. To dzika żądza, którą można pokonać jeśli uwierzy się w Boga. Nie ma potrzeby interwencji psychologa ani żadnych terapii. Wystarczy być bogobojnym – dodał, odnosząc się tym samym do słów ministra.

Na słowa te zareagowały gejowskie grupy wsparcia religijnego – Bat-Kol, Havruta i Wspólnota Religijna Gejów. Wystosowały wspólne oświadczenie.

Jako kobiety i mężczyźni religijni nie mamy pojęcia, czemu rabin uzurpuje sobie władzę i chce nas wypchnąć z judaizmu. Dlaczego w ogóle ośmiela się zwracać do nas, byśmy wystrzegli się szabatu i zrezygnowali z naszej tożsamości religijnej? – pytają.

Rabinie Amar, swoimi ostrymi komentarzami wezwałeś nasze rodziny, by usunęły nas ze swoich domów i społeczności – dodali.

Źródło: timesofisrael.com/nczas.com

Za: Najwyższy Czas! (23/07/2019) | https://nczas.com/2019/07/23/naczelny-rabin-jerozolimy-potepia-gejow-i-wywoluje-burze-w-izraelu-natychmiastowa-odpowiedz-organizacji-lgbt/

Skip to content