Oświęcim: Msza „trydencka” na stałe w jednym z kościołów! Posługę sprawować będzie ks. Tymoteusz Szydło

Od września w kościele św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu regularnie odprawiana będzie Msza święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Posługę wiernym przywiązanym do starszych form liturgicznych sprawować będzie ks. Tymoteusz Szydło.

Oświęcim: Msza „trydencka” na stałe w jednym z kościołów! Posługę sprawować będzie ks. Tymoteusz Szydło

Ks. Tymoteusz Szydło. FOT.:Studio TV NIEDZIELA/YouTube

„Z wielką radością informujemy, że Msza Święta w Starożytnym Rycie Rzymskim znalazła swoje stałe miejsce w Oświęcimiu. Od września br. celebracje będą się odbywały regularnie w kościele św. Maksymiliana Męczennika (Osiedle Chemików, pl. św. Maksymiliana 2), w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej (dolny kościół)” – podaje facebookowy profil Msza Trydencka w Oświęcimiu informując jednocześnie, że posługę dla wiernych przywiązanych do przedsoborowych form liturgicznych sprawować będzie ks. Tymoteusz Szydło.

„Decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza pracę w parafii św. Maksymiliana podejmuje ks. Tymoteusz Szydło. Jednym z zadań duszpasterskich ks. Tymoteusza będzie posługa wiernym przywiązanym do starszych form liturgicznych. Msza Trydencka staje się zatem integralnym elementem duszpasterstwa parafialnego i na początek będzie odprawiana w każdą II niedzielę miesiąca oraz w większość świąt nakazanych (według przedsoborowego kalendarza liturgicznego) – czytamy na profilu.

Najbliższa Msza święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego zostanie odprawiona już 8 września o godzinie 14:15. Kolejne terminy znaleźć można na facebookowej stronie Msza Trydencka w Oświęcimiu. Z kolei, jak podaje profil, intencje mszalne można składać w kancelarii parafialnej. Ponadto serwis prosi o wsparcie zakupu niezbędnych parametrów liturgicznych.

Źródło: Facebook / tridentina-bielsko.blogspot.com

MWł

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2019-07-08) | https://www.pch24.pl/oswiecim--msza-trydencka-na-stale-w-jednym-z-kosciolow--posluge-sprawowac-bedzie-ks--tymoteusz-szydlo,69399,i.html

Skip to content