Absurd! Utopił marzannę. Stanie przed sądem za… antysemityzm!

Aktualizacja: 2019-07-6 10:02 am

18 lipca 2019 roku w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia rozpocznie się skandaliczny proces. Bartłomiej Kurzeja, artysta-rzeźbiarz, stanie przed sądem w roli oskarżonego o antysemityzm, za co grożą mu trzy lata pozbawienia wolności.

Powodem ma być spalenie i utopienie… marzanny zwanej „brzydulą” oraz opatrzenie tego pewnym komentarzem.

– Każdego roku, w pierwszy dzień wiosny, nota bene w moje urodziny, organizuję taki happening. A dlaczego w takiej formie? Jestem artystą i z jednej strony jest to forma pożegnania zimy, a z drugiej wyrażenia dezaprobaty wobec brzydoty i pseudo-kultury, która wkradła się na salony cywilizacji łacińskiej – dla wPrawo.pl tłumaczy Kurzeja i wskazuje na haniebny spektakl „Klątwa” Olivera Frjića, o którym na początku 2017 roku mówiły wszystkie media w Polsce.

– Za przeproszeniem, jeżeli ktoś nasra na stole i mówi, że to dzieło sztuki to chociażby nie wiem jak przekonywał, stolec się sztuką nie stanie. Dziś piękno próbuje się zjednać z brzydotą. Jako artysta jestem szczególnie powołany do tego, by stać na straży piękna! – tłumaczy artysta.

Bartłomiej Kurzeja
@BartKurzeja
5 lip 2019


Uwaga! Dwa ministerstwa obecnego rządu naciskają na niezawisły sąd, aby odbyła się rozprawa bo potrzebują, ,,statystyki”. Tak więc zapraszam na sprawę w obronie Piękna, polskiej tradycji i obyczaju, przed brzydotą i żydowską nagonką na Polaków. Już wkrótce.

Bartłomiej Kurzeja
@BartKurzeja
Ministerstwo Sprawiedliwości i MSWiA jest zainteresowane sprawą. Ciekawe czy włączy się też MKiDN ponieważ sprawa dotyczy polskiej kultury, tradycji, obyczaju, gdzie obwinionym jest artysta polski, który stanął w obronie Piękna przed brzydotą. Poniżej moje pismo do MKiDN.

W tym miejsce powstaje istotne pytanie: „Gdzie prokuratura dopatrzyła się szerzenia antysemityzmu?”. Przed dokonaniem aktu zniszczenia kukły Kurzeja powiedział: – Wiadomo, że określenie „brzydki” jest pochodzenia takiego, że jest „żydowski”. I to jest właśnie brzydula – obraz nędzy i rozpaczy – stwierdził wskazując na marzannę.

– Prokuratura uznała, że utopienie marzanny z równoczesnym dowodzeniem, iż pojęcie „brzydki” jest etymologicznie związane z pojęciem „żydowski” to mowa nienawiści. To nie jest jedynie mój wywód, ale także najwybitniejszego historiozofa XX wieku Feliksa Konecznego, który również wskazał na brzydactwo pierwiastka żydowskiego, który wkradł się do cywilizacji łacińskiej – mówi artysta, po czym przytacza szowinistyczne fragmenty Talmudu: „Spożywanie posiłku wraz z gojem jest jak jedzenie z psem” czy „wszystkie nieżydowskie dzieci są zwierzętami”. Czy ten żydowski pierwiastek można zaliczyć do kategorii piękna? – pyta rzeźbiarz.

W sprawie spalenia i utopienia marzanny brzyduli na Kurzeję złożono aż 13 zawiadomień do prokuratury. Wśród zawiadamiających są: Hejt Stop, Otwarta RP, Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz kryminalista Rafał Gaweł (sic!!! – admin). Ten ostatni otrzymał wezwanie na rozprawę w charakterze świadka. Niestety, hochsztapler nie stawi się w sądzie, ponieważ w ten sposób utraciłby „azyl polityczny” w Norwegii i zostałby doprowadzony do więzienia w Polsce.

Gdy polska prokuratura nie dopatruje się przestępstwa w zbiórce pieniędzy na zamach na Jarosława Kaczyńskiego czy znieważeniu flagi Watykanu, poprzez wsadzanie jej w odbyt, jak uczyniono podczas głośnego spektaklu „Klątwa”, po sądach ciągany jest polski artysta, który późnym wieczorem, w obecności zaledwie kilku osób spalił marzannę i okrasił to odpowiednim komentarzem. Czy wolność do ekspresji artystycznej, którą gwarantuje art. 73 Konstytucji RP przysługuje tylko wybranym?

Rozprawa przeciwko Bartłomiejowi Kurzei, któremu próbuje odebrać się konstytucyjne prawa, odbędzie się 18 lipca 2019 roku, o godz. 10.30 w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia w sali 379. Wesprzyjmy polskiego artystę swoją obecnością!

http://wprawo.pl

To, czy p. Kurzeja jest artystą, czy hydraulikiem, nie ma najmniejszego znaczenia. Znaczenie ma jedynie zażydzenie polskiego wymiaru sprawiedliwości oraz niesamowita bezczelność gównianych, antypolskich organizacyjek sponsorowanych przez żydostwo.
Dziękujemy PISdzielcom.

Admin

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2019-07-06)

 


 

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=108761 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]