Aktualizacja strony została wstrzymana

Szwajcaria: gazeta pisze o „Polakach mordujących Żydów” i ignoruje interwencję Ambasadora

Szwajcarska gazeta „Neue Zurcher Zeitung” opublikowała wywiad z jednym z historyków, w którym padły słowa o „Polakach mordujących Żydów”. Interwencję w sprawie nieprawdziwych informacji podjął Ambasador RP w Bernie, który domagał się sprostowania. Redakcja zignorowała pismo i nie opublikowała jego treści.

Na łamach „Neue Zurcher Zeitung” opublikowano wywiad z historykiem Yehudem Bauerem, który stwierdził, że Polacy podczas Holocaustu zamordowali między 150 a 200 tys. Żydów. Informacja spotkała się ze zdecydowanym sprzeciwem polskiej Ambasady w Bernie, która wystosowała oficjalne pismo do redakcji z prośbą o publikację sprostowania. Ambasador RP Jakub Kumoch zaznaczył, że informacje Yehuda Bauera pochodziły ze sfałszowanego źródła.

„Odrzucamy tę insynuację. Zacytowane przez pana Bauera liczby to rezultat sfałszowania źródła historycznego. Nie są one udowodnione naukowo. W lutym 2019 r. przyznał to w swoim komentarzu dziennik „Jerusalem Post”, co dla mnie oznacza przełom w dialogu polsko-żydowskim” – czytamy w oficjalnym dokumencie podpisanym przez Ambasadora Jakuba Kumocha. Dyplomata dodał, że „jest po prostu nie na miejscu”, aby poważna gazeta bezkrytycznie przepisywała niesprawdzone i fałszywe informacje.

Niestety na próżno szukać sprostowania nieprawdziwych informacji. Redakcja szwajcarskiej gazety zlekceważyła pismo Ambasady RP. Pracownicy polskiej placówki podkreślają, że wielokrotnie apelowali o sprostowanie. „Dzieje się to po raz trzeci i po raz trzeci w sprawie dotyczącej spraw Zagłady Żydów. Raz nam odmówiono, raz próbowano ingerować w treść, raz przez wiele dni odmawiano odpowiedzi” – czytamy na twitterowym koncie Ambasady RP w Szwajcarii.

W związku z brakiem reakcji ze strony „Neue Zurcher Zeitung”, sprawa została skierowana do szwajcarskiej rady prasowej.

Źródło: wp.pl, Twitter

WMa

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-07-05)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: „Odrzucamy tę insynuację. Zacytowane przez pana Bauera liczby to rezultat sfałszowania źródła historycznego. Nie są one udowodnione naukowo.” To jest oczywiste, że liczby te są wyssane z brudnego i śmierdzącego czosnkiem palca. Problem tkwi w tym, że dopóki nie zaatakujemy samego gumowego pojęcia „Holokaustu” z jego astronomicznymi liczbami ofiar żydowskich, to wszelka walka z pomówieniami jest skazana na niepowodzenia. A trzeba tutaj podejść do zagadnienia „Holokaustu” wykorzystując naukowe narzędzia historyczne i intedyscyplinarne oraz z założenia odrzucić jakiekolwiek ideologiczne tezy, które niestety rządzą dzisiaj tzw. historią. Należy odrzucić cenzurę, penalizację „kłamstwa oświęcimskiego” i wtedy dopiero zobaczymy czarno na białym jak daleko zmanipulowano opinię publiczną.

 


 

Skip to content