Ksiądz Ziółek: Dlaczego takiego tekstu nie napisze nigdy żadna „IKEA”?

Aktualizacja: 2019-06-30 2:52 pm

Polski internet nie stygnie od komentarzy dotyczących zwolnienia przez szwedzki koncern pracownika przeciwnego promowaniu w miejscu zatrudnienia ideologii wojujących homoseksualistów.

Pośród setek użytkowników mediów społecznościowych, którzy zabrali głos w sprawie afery był dziennikarz TVN24 Konrad Piasecki. Napisał on na Twitterze: „To na koniec debaty o IKEA.

Wyobraźmy sobie, że koncern, rozsyła do swoich pracowników wezwanie, by szanowali odmienności religijne i traktowali inno-wierców z godnością. Muzułmański pracownik rozsyła na to cytaty z Koranu wzywające do zabijania niewiernych. Zwalnialibyście?”.

Na zapytanie odpowiedział ksiądz Wojciech Ziółek SJ, wklejając grafikę z tekstem będącym „katolicką” parafrazą pisma IKEA do pracowników.

ikea gdyby

„Skoro red. @KonradPiasecki zachęca do wyobraźni w sprawie @IKEA , no to wyobraźmy sobie… Wyobrażacie sobie? Naprawdę? Jesteście w stanie? A jeśli nie, to spytajcie się samych siebie, dlaczego takiego tekstu nie napisze nigdy żadna “IKEA” ?” – skomentował jezuita.

ikea naprawdę

Źródło: Twitter

RoM

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=108663 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]