USA: Nowe dzwony dla Tradycji katolickiej

Aktualizacja: 2019-06-30 2:50 pm

30 maja, w święto Wniebowstąpienia Pańskiego, w żeńskiej szkole Najświętszego Serca Jezusowego w Walton w stanie Kentucky (USA) ks. Jerzy Wegner FSSPX, przełożony amerykańskiego dystryktu Bractwa Św. Piusa X, poświęcił trzy dzwony. Tego samego dnia w szkole prowadzonej przez siostry dominikanki miała także miejsce tzw. uroczysta Komunia św. z odnowieniem przyrzeczeń chrztu przez uczennice – jest to zwyczaj wprowadzony przez św. Wincentego a Paulo w XVII w. i praktykowany głównie we Francji, którego celem jest odnowienie u nastolatków gorliwości eucharystycznej i umocnienie ich katolickiej tożsamości.

Dzwony zostały zamówione we francuskiej odlewni dzwonów Paccard z Annecy, która od czasu swego założenia w 1796 r. wyprodukowała ich już ponad 120 tysięcy (!). Dzwony z francuskiej Owernii można spotkać na całym świecie: w Europie, Stanach Zjednoczonych, a nawet w Japonii i na wyspach Fidżi, także w kościołach Tradycji. Dzwony z Walton zostały pobłogosławione najpierw we Francji, w trakcie procesu odlewania, a następnie poświęcone właśnie w Kentucky; do USA przybyły przetransportowane statkiem przez Atlantyk. Kilka dni po ich poświęceniu dzwony – nazwane „Nasza Pani od Najświętszego Serca”, „Maryja Dominika” i „Maryja Józefa” – zostały umieszczone na dzwonnicy.

Źeńska szkoła Najświętszego Serca Jezusowego w Walton została założona w 2017 r. przez francuskie tradycyjne zgromadzenie dominikanek szkolnych z Fanjeaux; współpracuje ona ze znajdującą się w tym samym mieście szkołą Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, prowadzoną przez Bractwo Św. Piusa X.

Święcenie dzwonów w Walton (USA)

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=108661 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]